به روزرسانی لیست مجلات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد

به روزرسانی لیست مجلات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد مطب نما: هشتمین جلسه كمیته اعتبارسنجی نشریات علمی و به روزرسانی لیست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد اسلامی اجرا شد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، هشتمین جلسه کمیته اعتبارسنجی نشریات علمی و به روزرسانی لیست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد اسلامی در امتداد کیفی سازی انتشار مقالات دارای اعتبار و اهمیت آن در رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح ملی و بین المللی با حضور اعضای کمیته و داوران متخصص موضوعی، به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد.
در این نشست که توسط اداره کل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه برگزار شد، ۲۰ مجله که قبلا توسط کارگروه های ارزیابی کننده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته بود، ارزیابی نهایی شد.
باتوجه به پیچیدگی پروسه شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی و ضرورت معرفی این دسته از مجلات، پیرو ارائه لیست «مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر» در فروردین ماه ۱۳۹۹، لیست جدید مربوط به مرداد ۱۳۹۹، توسط اداره ارزیابی و تشویق مقاله اداره کل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی به روزرسانی شد و با کد ۶۰/۹۸ در وب سایت به آدرس http: //cri.iau.ac.ir بخش مرکز اسناد علمی، زیربخش فایل ها، فرم ها و جداول قابل بهره برداری است.
باتوجه به ضرورت و اهمیت ارائه دستاوردهای علمی دانشگاه در مجلات معتبر، جلسات کمیته تخصصی اعتبارسنجی نشریات علمی هر سه ماه یک دفعه تشکیل خواهد شد و نتایج حاصل از آن به اطلاع واحدهای دانشگاهی، اعضای هیات علمی، دانشجویان و تمام نویسندگان مقالات علمی خواهد رسید.
درباب دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مراحل انجام پیش دفاع یا دفاع از اختتام نامه/رساله خود هستند، چنانچه تاریخ دریافت پذیرش از اینگونه مجلات، قبل از تاریخ بی اعتبار شدن مجله باشد و مشروط بر تایید شورای پژوهشی واحد مربوطه، تنها دانشجو می تواند از اختتام نامه/رساله خود دفاع کرده و یا با واحد خود تسویه کند، ولی دریافت جایزه مقاله یا سایر امتیازات و تسهیلات برای دانشجو، استاد راهنما و مشاور امکان پذیر نخواهد بود.
برمبنای اعلام دانشگاه آزاد، همیشه تازه ترین نسخه لیست مورد بهره برداری و استفاده قرار گرفته و این لیست ملاک تشخیص خواهد بود. در صورت عدم توجه به آن، تمام مسئولیت برعهده نویسنده خواهد بود.
منبع:

1399/05/30
21:50:19
5.0 / 5
2117
تگهای خبر: پذیرش , سایت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما