ارائه خدمت ۹۱۲ دانشجوی پرستاری در بحران كرونا

ارائه خدمت ۹۱۲ دانشجوی پرستاری در بحران كرونا مطب نما: معاون پرستاری وزارت بهداشت از فعالیت 912 دانشجوی پرستاری در بحران كووید 19، آگاهی داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر مریم حضرتی در نشست نمایندگان صنفی دانشجویی پرستاری، از همکاری و فعالیت ۹۱۲ دانشجوی سال آخر پرستاری در همه گیری کووید ۱۹ در کنار همکاران پرستار در بیمارستان های ریفرال آگاهی داد و اضافه کرد: این دانشجویان در چارچوب قراردادهای ۱۰۰ ساعته ارائه خدمت کردند.

وی در این جلسه، در پاسخ به پرسش های دانشجویان حاضر درباب موضوعات مختلف پرستاری، به جایگزینی دانشجویان داوطلب در بخش های عادی و انتقال پرستاران با تجربه به بخش های ویژه اشاره نمود و اضافه کرد: بعضی از دانشجویان که توانمندی لازم را داشتند نیز در بخش های ویژه و سامانه ۴۰۳۰ برای آموزش مردم همکاری داشتند.

حضرتی در پاسخ به موضوع طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری، بیان کرد: بیش از یک دهه از تصویب این مساله گذشته و دلیلهای مختلفی همچون عدم تامین بودجه آنرا به تعویق انداخته است، اما امیدواریم به دنبال دستور مقام عالی وزات به معاونت توسعه این مساله دنبال شود؛ ما هم به صورت جدی پیگیر هستیم.

ایشان سپس به تهیه استانداردهای خدمات مراقبت در منزل برای بیماری هایی مانند، سکته های مغزی، سرطان، نارسایی مزمن قلب، انسداد مزمن ریوی و بتازگی کووید ۱۹ که بیشترین درصد اشغال تخت های بیمارستانی را به خود مختص کرده است، اشاره کرده و اظهار داشت: تعرفه خدمات مراقبت در منزل برای بیماران مبتلا به کووید۱۹ و بیماران مبتلا به سکته مغزی ترخیص شده از ICU، ابلاغ گردیده است.

همچنین، طرح اینترنشیب پرستاری از سؤالات دیگر دانشجویان بود که معاون پرستاری وزیر بهداشت در این خصوص، عنوان کرد: این طرح به صورت آزمایشی در هفت نیمسال متوالی در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اجرا و تحقیقات کامل و همه جانبه ای روی آن انجام شده که نتایج موفقیت آمیزی نظیر کاهش هزینه ها، افزایش اعتماد به نفس دانشجویان، بسترسازی برای انتقال تجربیات موفق پرستاران بالینی به دانشجویان و افزایش رضایت پرستاران و دانشجویان را به دنبال داشته است. نتایج طرح توسط دبیرخانه توسعه علوم پرستاری در دانشگاه اصفهان به معاونت آموزشی وزارت متبوع ارائه شده و احیانا در نیمسال آتی در دانشگاه های داوطلب اجرا خواهد شد.

آغاز پروسه الکترونیکی شدن ثبت گزارش های پرستاری

حضرتی درباب الکترونیک شدن ثبت و گزارش های پرستاری نیز اشاره کرد: حرکت به سمت الکترونیکی شدن ثبت فرآیندهای پرستاری آغاز و اقدامات لازم دراین زمینه در دست انجام است. الکترونیکی شدن ثبت گزارش ها و مستندسازی خدمات پرستاری می تواند در جهت افزایش زمان ارائه مراقبت مستقیم به بیماران، ارتقای حرفه پرستاری، استفاده بهینه از زمان کاری پرستاران و ارائه خدمات کیفی موثر باشد.

طرح پرستار تخصصی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در آخر نیز به طرح پرستار تخصصی که از برنامه های در دست اقدام این معاونت است، اشاره نمود.
منبع:

1399/05/25
21:51:23
5.0 / 5
1830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما