انتقاد دبیر مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه از موازی كاری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران

انتقاد دبیر مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه از موازی كاری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران به گزارش مطب نما دبیر چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه اظهار داشت: برگزاری مرحله نیمه نهایی و فینال چهارمین دوره این مسابقات به سبب شیوع بیماری كرونا باز هم به تعویق افتاد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، حامد علی اکبرزاده با اشاره به اینکه قرار بود در صورت بهبود وضعیت شیوع ویروس کرونا این مسابقات مرداد ماه جاری برگزار شود، اظهار داشت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا اجازه برگزاری مرحله نیمه نهایی را نمی دهد و بنا بر این ممکنست این مرحله شهریور ماه سال جاری اجرا شود.
وی ادامه داد: در صورت مساعد نشدن شرایط ممکنست برگزاری مسابقات را در فضای مجازی دنبال نماییم که البته این کار سبب کاهش کیفیت مسابقات خواهد شد.
وی با انتقاد از موازی کاری برخی مجموعه های دولتی در اجرای این مسابقات اظهار داشت: در صورتیکه این مسابقات از سال ۹۵ توسط جهاد دانشگاهی در ایران اجرا می شود و در سه سال قبل نیز به صورت ملی در اغلب استان های کشور اجرا شده است، متاسفانه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور در اقدامی عجیب و موازی مسابقاتی را با عنوان نخستین دوره مسابقات ملی پایان نامه سال سه دقیقه ای راه اندازی کرده اند.
علی اکبرزاده افزود: این در حالیست که در دوره های قبلی این مسابقات از مجموعه های مختلف دولتی و غیر دولتی درخواست کردیم که برای اجرای مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه به کمک ما بیایند، اما بجای کمک، کاری موازی را آغاز نموده اند.
وی اشاره کرد: درباب این اقدام اعتراض های کتبی و شفاهی مسئولان جهاد دانشگاهی به مسئولان مربوطه در صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام شده اما تا کنون هیچ واکنش موثر و اقدامی صورت نگرفته است.
دبیر چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای اشاره کرد: در این شرایط اقتصادی واقعاً برگزاری این مسابقات توسط یک مجموعه دولتی با این هزینه های سرسام آور چه توجیهی داشته است؟ دوستان می توانستند بجای موازی کاری، از اقدام جهاددانشگاهی حمایت کرده و اهداف خوب خود مانند حمایت از
پایان نامه های دانشجویی را از مجرای جهاددانشگاهی دنبال کنند.
سرپرست سازمان انتشارات جهاددانشگاهی تصریح کرد: جهاددانشگاهی مسابقات پایان نامه سه دقیقه ای را طبق استانداردها و دستورالعمل های دانشگاه کوئینزلند استرالیا که مبدع این مسابقات در دنیا بوده، اجرا می کند و سال قبل مجوز مربوطه را از این دانشگاه ستاندن کرده است.
وی اشاره کرد: جهاددانشگاهی حاضر است تجربه ارزشمندی را که طی این چهار سال اندوخته، در اختیار سایر دستگاه ها قرار دهد.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می نماییم که صندوق پشتیبانی از پژوهشگران برای اجرای این مسابقات در کنار جهاددانشگاهی قرار بگیرد تا این رخداد علمی و فرهنگی با کیفیت بهتری اجرا شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، اکبرزاده در آخر اشاره کرد: البته همه می دانند که مجموعه جهاددانشگاهی مجموعه ای خلاق، پرنشاط و پیشگام است و در همین راستا امسال اولین جشنواره دانشجویی کتاب سه دقیقه ای را در سطح ملی آغاز نموده است. این اقدام تابحال در کشور سابقه نداشته است و امیدواریم در سال های بعدی با حمایت مجموعه های دولتی و غیردولتی شاهد رشد و ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشیم.




منبع:

1399/05/08
15:35:45
5.0 / 5
1976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما