بیشتر از 23 دقیقه با موبایل صحبت نكنید

بیشتر از 23 دقیقه با موبایل صحبت نكنید مطب نما: مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی مركز تحقیقات نانو تكنولوژی پزشكی و مهندسی بافت اظهار داشت: به دلیل تاثیر مخرب امواج تلفن همراه و مایكروویو بر ساختارهای مغز بهتر است بزرگسالان بیش از 23 دقیقه و افراد كمتر از 15 سال بیش از 13 دقیقه در شبانه روز با موبایل صحبت نكنند.


هاشم رفیعی تبار روز دوشنبه در حاشیه جلسه علمی 'تابش فوتون های زیستی از سلولهای سرطانی و نقش نانو ذرات در افزایش آنها' در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: كانال هایی در مغز وجود دارند كه با استفاده از آنها مواد لازم از قبیل سدیم و پتاسیم وارد سلولها می شوند و این كانالها بسیار هوشمند و هماهنگ هستند كه امواج مختلف همچون امواج تلفن همراه و مایكروویو روی آنها تاثیر گذاشته و عملكرد هماهنگ كانالها را به هم می زنند.
وی با اشاره به اینكه مغز مركز فرماندهی است و باید منظم كار كند و دستور دهد اظهار نمود: امواج موبایل و مایكروویو در تمام بخشها اثر یكسان ندارد و در بعضی بخشها اثر بیشتر و در بعضی دیگر اثر كمتر دارد.
وی اظهار داشت: یك نفر ممكن است بعد از یك ساعت قرار گرفتن در معرض امواج مایكروویو دچار سرطان خون شود و دیگری ممكن است بعد از چند ساعت دچار این بیماری گردد.
رفیعی تبار اضافه كرد: امواج مایكروویو ساختار مولكولی مواد غذایی را هم به هم می زند و سبب تولید انواع بیماری ها می گردد بنابراین باید نسبت به خطرات بسیار زیاد امواج موبایل و مایكروویو اطلاع رسانی شود.
وی اظهار نمود: وجود دكل های بی. تی. اس تلفن همراه در داخل شهرها یا اطراف منازل مسكونی هم خطرات بسیار دارد اما برخی شهروندان به این امور توجه ندارند.
كانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram. me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7507/ 6053


1396/09/15
12:03:04
5.0 / 5
5419
تگهای خبر: بیمار , بیماری , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما