جزئیات رتبه بندی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام گردید

جزئیات رتبه بندی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام گردید به گزارش مطب نما مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات رتبه بندی مراكز تحقیقاتی و نحوه محاسبه حق مسئولیت روسای این مراكز را شرح داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر عبدالله محمدی مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات رتبه بندی مراكز تحقیقاتی و نحوه محاسبه حق مسئولیت روسای این مراكز را شرح داد.
وی تصریح كرد: به منظور بهره مندی حداكثری از ظرفیت های ساختاری و توان عملیاتی واحدهای پژوهشی، افزایش قابلیت پاسخگویی و عرضه خدمات پیشرفته منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی، شیوه نامه ارزیابی و رتبه بندی مراكز تحقیقاتی تهیه و به واحدهای دانشگاهی ابلاغ گردید.
دكتر محمدی با اشاره به اینكه الان ارزیابی و رتبه بندی 194 مركز تحقیقاتی برپایه شاخصهای تعریف شده در شیوه نامه، در حال انجام می باشد، اظهار داشت: مراكز تحقیقاتی بر مبنای كسب امتیاز در چهار سطح و در سه گروه علوم انسانی و هنر، علوم، مهندسی و كشاورزی و پزشكی به شرح زیر رتبه بندی می شوند:


وی تصریح كرد: به مراكز تحقیقاتی كه بین 300 تا 400 امتیاز كسب كنند، شش ماه فرصت داده خواهد شد كه فعالیت نموده و امتیاز لازم را كسب كنند. همینطور مراكزی كه 200 تا 300 امتیاز كسب كنند، مركز به گروه تبدیل خواهد شد و در صورت كسب امتیاز پایین تر از 200، مجوز مركز لغو می شود.
مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی درمورد میزان حق سرپرستی رؤسای مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: برپایه دستورالعمل های اعلام شده، در سال اول فعالیت مركز تحقیقاتی لازم است حق مسئولیت معادل رئیس دانشكده همان واحد دانشگاهی محاسبه و پرداخت گردد. بعد از سال نخست ضمن تاكید مجدد بر پرداخت حق مسئولیت از محل درآمدهای مركز، به منظور نظام مند كردن این پرداختی ها شیوه عمل و پرداخت آن برپایه ارزیابی و رتبه­ بندی ­ها انجام خواهد گرفت. مراكز تحقیقاتی كه بعد از ارزیابی و رتبه ­بندی، در گروه مطلوب قرار گیرند، كماكان به مدت یك سال دیگر از حق سرپرستی معادل رئیس دانشكده همان واحد برخوردار خواهند بود.
وی با اشاره به اینكه مراكز تحقیقاتی كه بعد از ارزیابی و رتبه­ بندی در گروه متوسط قرار گیرند، حق سرپرستی آنها تا زمان ارزیابی بعدی (یك سال دیگر) به 50 درصد حق سرپرستی رئیس دانشكده همان واحد تقلیل خواهد یافت، تاكید كرد: مراكز تحقیقاتی كه بعد از ارزیابی و رتبه بندی در گروه ضعیف قرار گیرند، در صورتیكه این ضعف عملكردی باشد، حكم ریاست مركز تحقیقاتی لغو و لازم است رئیس جدید برای اداره امور مركز تحقیقاتی با اعمال 25 درصد حق سرپرستی (تا رسیدن به وضعیت متوسط و مطلوب) معرفی شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر محمدی در انتها تصریح كرد: به منظور تشویق مراكز تحقیقاتی فعال و پیشرو، حق سرپرستی رؤسای مراكز تحقیقاتی كه در رتبه بندی سالانه مقام برتر را كسب كنند، تا ضریب 1/4 افزایش یافته و با مجوز پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی قابل محاسبه و پرداخت است.1398/12/15
19:26:32
5.0 / 5
3609
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما