مسئول بسیج جامعه پزشكی آذربایجان شرقی تاكید كرد:

ارسال شناسنامه ژنتیكی كشور به خارج، خطری در حوزه پدافند غیر عامل

ارسال شناسنامه ژنتیكی كشور به خارج، خطری در حوزه پدافند غیر عامل به گزارش مطب نما ایسنا/آذربایجان شرقی مسئول بسیج جامعه پزشكی آذربایجان شرقی اظهار داشت: ارسال شناسنامه ژنتیكی كشور به خارج، خطری در حوزه پدافند غیر عامل است.


جواد احمدیان در همایش پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشكی تبریز در تشریح این خبر اظهار نمود: نبود دستگاه hologenome sequencing در ایران سبب ارسال نمونه های ژنی و DNA ایرانی ها به خارج از كشور شده است كه این هم می تواند فرصتی برای سوء استفاده دشمنان باشد.
وی افزود: بعنوان مثال طراحی سلاح های بیولوژیك كه فقط بر افراد جامعه ایران اثرگذار باشد همچون راه های سوء استفاده از این طریق بوده و این نمونه ها می تواند به دست رژیم صهیونیستی هم بیفتد.
وی اظهار داشت: مراكز تحقیقاتی می توانند بر روی این مورد كار كرده و از ارسال نمونه های ژنتیك به خارج جلوگیری كند.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، احمدیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت های بسیج بیان كرد: بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس هم نقش مهمی را ایفا كرده و در مواقع بحرانی مانند سیل و زلزله نخستین نیروهای بودند كه به یاری مصیبت دیدگان شتافتند.
وی تصریح كرد: برگزاری اردوی جهادی در مناطق محروم برای افزایش همبستگی بین مردم و نظام و خدمت رسانی و بررپایی بیمارستان های صحرایی هم از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشكی به شمار می ‍آید.

منبع:

1398/08/15
20:24:23
5.0 / 5
4353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما