چگونگی ارائه خدمات بیمه ای درمان به ایرانی ها متولد خارج از كشور

چگونگی ارائه خدمات بیمه ای درمان به ایرانی ها متولد خارج از كشور به گزارش مطب نما مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره چگونگی استفاده از خدمات بیمه سلامت برای كودكانی كه خارج از كشور متولد می شوند، اظهار داشت: اگر فردی در خارج از كشور متولد شده و بر طبق قانون ایرانی محسوب شود، درصورتی كه پدر یا مادر كارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، كودك بیمه شده تلقی شده و می تواند از خدمات بیمه ای استفاده نماید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، داوود حاج قاسمعلی اظهار داشت: ارائه خدمات به بیماران گرفتار مشكلات روانی مانند سایر بیماران است، این افراد می توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه این سازمان استفاده كنند. بدین سبب ضوابط ارائه خدمات برای بیماران روانی نیز بمانند بیماران دیگر اجرا می شود.
وی ادامه داد: بیمه سلامت تنها برای بیماری افراد گرفتار مشكلات روانی خدمات ارائه می كند؛ پس نگهداری از این افراد در مراكز بهداشتی و درمانی ضوابطی دارد كه باید به آن توجه كرد؛ اما چگونگی تحت پوشش قرار دادن بیماران روانی با بیماران دیگر هیچ تفاوتی ندارد. بدون شك ضوابط در ارائه خدمات به بیماران روانی همانند سایرین است.
مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اشاره كرد: بیماران روانی كه از سن قانونی گذشته، اما بر طبق نظر كمیسیون های تخصصی مهجور شناخته شوند، می توانند خارج از سن قانونی هم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، حاج قاسمعلی درباب شرایط استفاده از خدمات بیمه سلامت برای كودكانی كه خارج از كشور متولد می شوند، گفت: اگر فردی در خارج از كشور متولد شده و بر طبق قانون ایرانی محسوب شود، درصورتی كه پدر یا مادر كارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، كودك بیمه شده تلقی شده و می تواند از خدمات بیمه ای استفاده نماید. بدین سبب هیچ محدودیتی در تحت پوشش قرار دادن متولدین خارج از كشور وجود ندارد.
منبع:

1398/07/28
13:26:32
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما