بیانیه معاون وزیر بهداشت درباره ماجرای ایدز در لردگان؛

راه های انتقال HIV در لردگان مشخص است، ابهامی وجود ندارد

راه های انتقال HIV در لردگان مشخص است، ابهامی وجود ندارد به گزارش مطب نما معاون بهداشت وزیر بهداشت در واكنش به حاشیه های مطرح شده در مورد ماجرای HIV در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان تصریح كرد: در مورد راه های انتقال بیماری در آن منطقه هیچ ابهامی وجود ندارد و صراحتا تاكید می شود كه هیچ اقدام تشخیصی و بهداشتی، واكسیناسیون و..... مطلقا عامل انتقال بیماری در منطقه نبوده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رییسی - معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در واكنش به این مساله با صدور اطلاعیه ای آورده است: « اچ آی وی یك بیماری عفونی قابل كنترل است و در صورت تشخیص بموقع و شروع درمان، نه تنها فرد می تواند طول عمر طبیعی داشته باشد، بلكه قابلیت انتقال بیماری به دیگران نیز می تواند نزدیك به صفر شود.
بنا بر این رسالت اصلی نظام بهداشتی دادن آگاهی به مردم، برطرف نمودن باورهای غلط در این خصوص، فراهم آوردن امكان تشخیص بیماری و ارائه درمان بموقع و كارآمد است. همه اقدامات تشخیصی و درمانی با حفظ اصل رازداری كامل صورت می گیرد.
در یكی از روستاهای شهرستان لردگان نیز پس از تشخیص چند مورد مبتلاشدن به عفونت اچ آی وی، ضمن ارائه آموزش به مردم، دسترسی به اقدامات تشخیصی برقرار شد. موارد جدید شناسایی شده، سریعأ تحت مراقبت و درمان قرار گرفته اند. راه های انتقال همه موارد كامل مشخص است و به اطلاع بیماران رسیده است و از آنجائیكه جزو حریم خصوصی بیماران است، به هیچ وجه قابل انتشار نیست.
این روند با هوشیاری كامل و مبادرت به موقع و كاملا علمی پرسنل بهداشتی درمانی بیماران شناسایی و در روند درمان قرار گرفته اند.»
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در ادامه بیانیه دكتر علیرضا رییسی آمده است: « متأسفانه عده ای از افراد نا آگاه و یا سودجو مبادرت به انتشار اخبار كذب و نگران كننده نموده اند و در این بین رسانه های بیگانه نیز با ارائه اطلاعات غلط به این نگرانی دامن می زنند.
بدینوسیله اعلام می شود درباب راه های انتقال بیماری در آن منطقه هیچ ابهامی وجود ندارد و صراحتا تاكید می شود كه هیچ اقدام تشخیصی و بهداشتی، واكسیناسیون و..... مطلقا عامل انتقال بیماری در منطقه نبوده است.
هم اكنون تیم های تخصصی برای ادامه مشاوره و مراقبت و درمان از جانب وزارت بهداشت در منطقه مستقر هستند و درمان موارد شناسایی شده زیر نظر یك فوق تخصص در حال انجام می باشد.
مبادرت به هنگام نیروهای خادم و دلسوز در آن منطقه جای تقدیر و تشكر دارد.»1398/07/13
22:17:14
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما