شعار دومین همایش آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها اعلام شد

تاكید بر نقد كارآمدی پایان نامه ها و رساله ها

تاكید بر نقد كارآمدی پایان نامه ها و رساله ها مطب نما: پوستر دومین همایش لطمه شناسی پایان نامه ها و رساله ها در حوزه علوم انسانی- اسلامی با حضور محسن شریفی، مدیر برنامه ریزی و سیاست گذاری امور پژوهشی وزارت علوم، معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی و تعدادی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه امروز رونمایی گردید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، ندا ملكی، معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی در مراسمی كه امروز در این دانشگاه انجام شد با بیان این كه دانشگاه فوق با رهنمود مقام معظم رهبری و حمایت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاسیس شده است، اظهار داشت: این دانشگاه در این سال ها اهتمام داشته با نشان دادن تیز بینی از رشد گروه های تفكیری جلوگیری كند.
وی افزود: گام هایی در فرهنگ تقریب برداشته ایم؛ این دانشگاه فاقد دانشكده و دارای پردیس در نقاط مختلف كشور است و در گروه های فقه و حقوق اسلامی علوم قرآن و حدیث و كلام فلسفه و ادیان فعالیت می كند.
معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان این كه رشته های میان رشته ای همچون علوم تقریب را به وزارت علوم پیشنهاد داده ایم، اشاره كرد: در امتداد توانمند سازی اعضای هیئت علمی و ارتقا بخشی به كیفیت پژوهش ها نگارش آثار فاخر علمی و پژوهشی در حوزه تقریب را در دستور كار قرار دادیم.
وی پشتیبانی از طرح های پیشنهادی اعضای هیئت علمی، برگزاری كرسی های ترویجی، كارگاه های نقد كتاب و دانش افزایی برای حوزه تقریب را از دیگر برنامه های این دانشگاه عنوان نمود و اضافه كرد: در چارچوب این جشنواره از بهترین های تالیف در حوزه تقریب تقدیر خواهد شد.

تصمیم دانشگاه آزاد برای تاسیس دانشكده مذاهب
معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به این كه دانشگاه آزاد اسلامی می خواهد دانشكده های مذاهب را در حوزه تقریب تاسیس كند، اظهار داشت: قصد آموزش به اعضای دانشكده های این حوزه را داریم و تابحال ۷۰۰ استاد را آموزش داده ایم و كارگاه های آموزشی برای دانشجویان تحصیلات تكمیلی برگزار كرده ایم.
وی همین طور به برگزاری سمینارهای بین المللی در دانشگاه های مختلف اندونزی، دهلی هند، لبنان، عراق و تونس اشاره نمود و با اشاره به اینكه برگزاری این همایش نخسیتن گام برای كاربردی كردن علوم انسانی- اسلامی به شمار می رود؛ اظهار داشت: همایش لطمه شناسی پایان نامه ها ورساله ها در حوزه علوم انسانی- اسلامی با مشاركت ۳۰ دانشگاه و حوزه علمیه قم و جامعه المصطفی سال قبل در محل كتابخانه ملی انجام شد و برای مقالات چاپ شده نمایه ISC را دریافت كردیم. ضمن آن كه سه جلد مجموعه مقالات همایش آماده برای چاپ است و در پایگاه های ISC سیویلیكا و نورمگز نمایه شده است.
ملكی شعار این همایش امسال را تاكید بر نقد كارآمدی پایان نامه ها و رساله ها عنوان نمود و اضافه كرد: مقالات این همایش نیز در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نمایه خواهد شد.
معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی درانتها همچون نشریات دانشگاه مذاهب اسلامی را دو فصلنامه علمی پژوهشی فقه مقارن، دو فصلنامه مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی عنوان نمود و اشاره كرد: فصلنامه تمدن اسلامی در آیینه تقریب در حال طی مراحل برای ستاندن مجوز علمی پژوهشی است و اولین فصلنامه مطالعات امت اسلامی به زبان انگلیسی در دست انتشار قرار دارد.

تحصیل ۱۳۰۰ دانشجو از ۱۸ ملیت در دانشگاه مذاهب اسلامی
افتخار دانش پور، عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در این مراسم با بیان تعداد دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: از این تعداد ۸۰۰ نفر شیعه و بیشتر از ۴۰۰ نفر اهل سنت هستند.
وی هدف این دانشگاه را تقریب وتمدن سازی در جهان كنونی اسلام دانست و ابراز امیدواری كرد با حمایت وزارت علوم تمدن سازی نوین اسلامی محقق شود.

سرفصل های ما از دانشگاه امام صادق و تهران به روزتر است
حامد رستمی، عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی نیز به صحبت در مراسم فوق پرداخت و اظهار داشت: سرفصل های درسی دانشگاه مذاهب اسلامی در گرایش فقه و حقوق از دانشگاه امام صادق و دانشگاه تهران به روز تر است.
وی از برنامه این دانشگاه برای تاسیس اندیشكده و پژوهشكده نوین اسلامی با همكاری سازمان بسیج مستضعفان آگاهی داد و اظهار داشت: نیازمند حمایت مالی و معنوی وزارت علوم برای تحقق دغدغه های تقریب و وحدت هستیم.
منبع:

1398/07/11
12:16:35
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما