مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

صدور ۸۰۰ هزار نسخه الكترونیكی تا كنون، رسیدگی الكترونیكی به اسناد ۲۵۰ بیمارستان

صدور ۸۰۰ هزار نسخه الكترونیكی تا كنون، رسیدگی الكترونیكی به اسناد ۲۵۰ بیمارستان به گزارش مطب نما مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: از زمان آغاز طرح نسخه نویسی الكترونیك تابحال نزدیك به ۸۰۰ هزار نسخه به صورت الكترونیكی برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت از سوی موسسات طرف قرارداد صادر شده و توانسته ایم در ۲۵۰ بیمارستان رسیدگی الكترونیكی به اسناد را اجرا نماییم.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی در نشست خبری كه در حاشیه جلسه هماهنگی و ارزیابی راهبردها و روش های اثربخش در خدمت الكترونیك سلامت استان گلستان برگزار شد، اضافه كرد: یكی از برنامه های سازمان بیمه سلامت این است كه تا آخر امسال تعداد بیمارستان هایی كه اسناد بستری در آنها به صورت الكترونیكی رسیدگی می شود به ۶۰۵ بیمارستان برسد.
وی درباره اجرای برنامه پزشكی خانواده و نظام ارجاع الكترونیكی هم بیان كرد: تعامل سازمان های بیمه گر می تواند در اجرای نظام اراجاع الكترونیكی و پزشكی خانواده بعنوان یكی از تكالیف برنامه های توسعه كشور بسیار موثر باشد. قدر مسلم حضور سازمان نظام پزشكی، انجمن های علمی پزشكی و پزشكان در این راه تاثیر زیادی دارد.
موهبتی افزود: در زمینه اجرای نظام ارجاع الكترونیكی و پزشكی خانواده به جز زیرساخت های آی تی به تغییر رفتار و زیرساخت اجتماعی نیاز داریم. در این زمینه رسانه ها بسیار موثر هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه كرد: بر مبنای قانون اجرای نظام ارجاع و پزشكی خانواده بر عهده وزارت بهداشت است، اما خریدار خدمات سلامت، سازمان های بیمه گر هستند. برای اجرای نظام ارجاع باید پرداخت ها مطلوب تر و بموقع تر باشد تا بخش خصوصی هم با این برنامه ها همراهی داشته باشند.
وی درباره نظم در پرداختی های سازمان بیمه سلامت تصریح كرد: هم اكنون پرداختی سازمان بیمه سلامت به داروخانه ها به خرداد ماه ۹۸ رسیده و ۷۰ درصد مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی هم تا اردیبهشت ماه ۹۸ پرداخت شده است. از سال ۹۷ هم به صورت متوسط ۲ ماه و نیم بدهی به داروخانه ها و ۳ ماه بدهی به دانشگاه های علوم پزشكی وجود دارد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی اظهار داشت: حدود ۴ هزار میلیارد تومان بدهی از سال ۹۷ باقی مانده است و تلاش می نماییم با تخصیص هایی كه دولت انجام می دهد، این بدهی ها را هم پرداخت نماییم.
رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت افزود: در زمینه نظام ارجاع، پرداخت به روز سازمان های بیمه گر بسیار مهم می باشد و امیدواریم با كمك دولت و مجلس گام های موثری برداریم.
وی درباره تعداد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت و همپوشانی بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی هم اظهار داشت: حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه ای میان بیمه سلامت و تامین اجتماعی وجود داشت كه ۲ میلیون همپوشانی حذف شد و هم اكنون حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار همپوشانی با تامین اجتماعی به دلیل وجود بیمه روستاییان است و دفترچه روستاییان هر ۵ سال یك مرتبه تعویض می شود. در نتیجه سالانه حدود ۵۰۰ هزار رفع همپوشانی دیگر هم انجام می شود. البته مهم تر از رفع همپوشانی این است كه همپوشانی جدید ایجاد نشود و این كار هم اكنون در دفاتر پیشخوان انجام می شود.1398/05/29
15:12:05
5.0 / 5
4307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما