اهمیت سلامت جنسی بر تحكیم بنیان خانواده

اهمیت سلامت جنسی بر تحكیم بنیان خانواده مطب نما: مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پانزدهم مه را روز جهانی خانواده نام گذاری كرده است. این نام گذاری اهمیت نهاد خانواده در همه‌ی جوامع را نشان داده است. در همین زمینه رضایت جنسی یكی از بنیان های تحكیم خانواده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر مریم نكولعل _مدیر كلینیك سلامت جنسی مركز درمان ناباروری ابن سینا، با اشاره به روز جهانی خانواده، چنین مناسبت هایی را فرصتی مناسب برای متخصصان و رسانه ها دانست كه بتوانند درباره‌ی ابعاد مختلف خانواده اطلاع رسانی كنند و اضافه كرد: هدف از این نام گذاری نمادین، ایجاد فرصت برای افزایش آگاهی از مسائل مربوط به خانواده ها و فرآیندهای اجتماعی، اقتصادی و جمعیت شناختی مؤثر بر آنهاست.
مدیر كلینیك سلامت جنسی ابن سینا با اشاره به جایگاه والای خانواده در فرهنگ ایرانی- اسلامی توضیح داد: در شرع و عرف ما خانواده اصیل ترین ساختار برای برآوردن نیاز جنسی است. همه ما می دانیم كه طلاق منفورترین حلال خداوند است، اما متأسفانه آمارها نشان می دهند طلاق در جامعه امروز رو به افزایش است. اگر به آمار سازمان ثبت احوال كشور در سال ۱۳۹۶ نگاه نماییم متوجه می شویم كه تقریباً در هر شبانه روز ۴۷۸ طلاق و در هر ساعت ۱۹ طلاق به ثبت رسیده است. همچنین، این آمار نشان داده است نزدیك به ۶۰ درصد این طلاق ها در پنج سال نخست زندگی مشترك و ۱۳ درصد آنها نیز در یك سال اول ازدواج رخ داده است.
وی مشكلات جنسی را یكی از علل اصلی افزایش آمار طلاق در كشور دانست و اضافه كرد: گزارش های مختلف نشان داده است كه مشكلات جنسی عامل خیلی از جدایی ها است. این متخصص سلامت باروری با اشاره به مخاطرات اجتماعی ای كه مشكلات جنسی به دنبال دارند، اشاره كرد: نباید این مساله را هم فراموش نماییم كه این مسائل می توانند زمینه ساز دیگر لطمه های اجتماعی نیز باشند و باید به نارضایتی جنسی بعنوان یكی از دلیلهای مهم بروز لطمه هایی همچون مصرف مواد مخدر، خشونت و روابط جنسی پرخطر هم توجه كرد.
نكولعل گسترش ارتباطات و هجوم محتواهای جنسی در فضای مجازی را نیز بعنوان یك تهدید جدی برای نهاد خانواده برشمرد و تصریح كرد: مطالعات نشان می دهد افرادی كه رضایت جنسی كمتری دارند و نمی توانند با همسر خود به درستی گفت و گو كنند، بیشتر در معرض خطر خیانت كردن به همسرشان در فضای مجازی می باشند.
وی درانتها تصریح كرد: همانطور كه مشكلات جنسی می تواند موجب فروپاشی نهاد خانواده شود، رضایت جنسی هم با افزایش كیفیت زندگی و افزایش شادكامی همراه می باشد و می تواند پایبندی به رابطه زناشویی را افزایش دهد و سبب تحكیم روابط همسران و بنیان خانواده شود. بنابراین، رسانه ها و متخصصان باید بیشتر از پیش در این زمینه آگاهی رسانی كنند و اجازه ندهند رسانه های بیگانه، با سوءاستفاده از كمبود آگاهی زوج های جوان درباره‌ی سلامت جنسی، الگوها و معیارهای نادرست را در جامعه ترویج دهند.
بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا، كلینیك سلامت جنسی ابن سینا با برخورداری از كادر مجرب متخصص و اساتید برجسته دانشگاه كلیه خدمات سلامت جنسی را به مراجعین نمایش می كند.
منبع:

1398/02/31
23:58:36
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: خدمات , درمان , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما