در حاشیه اجلاس جهانی مبارزه با بیماری سل در مسكو؛

توافق ایران و روسیه برای تولید داروهای مشترك

توافق ایران و روسیه برای تولید داروهای مشترك به گزارش مطب نما در حاشیه اجلاس جهانی مبارزه با بیماری سل در مسكو، ایران و روسیه برای ارتقای همكاری های حوزه سلامت و تولید داروهای مشترك توافق نمودند.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، اولین اجلاس جهانی مبارزه با بیماری سل، با حضور رییس جمهور روسیه، وزرای بهداشت و مقامات بهداشتی و درمانی ۱۰۰ كشور دنیا در مسكو برگزار گردید. در این اجلاس دكتر علیرضا رییسی - معاون بهداشت وزارت بهداشت- به جای وزیر بهداشت - كه در مناطق زلزله زده غرب كشور حاضر شده بود- حضور یافت. در حاشیه این اجلاس، مقامات بهداشتی و درمانی ایران و روسیه دیدار كردند و در این نشست بر گسترش همكاری های حوزه سلامت و تولید داروهای مشترك تاكید گردید.

رییسی در حاشیه نشست مشترك با مقامات بهداشتی و درمانی روسیه، ضمن مثبت ارزیابی كردن توافقات انجام شده دو كشور، اظهار داشت: هدف ایران و روسیه، كمك به یكدیگر، انجام تحقیقات مشترك، بازدید از مراكز علمی دو كشور و همكاری برای تولید داروهای مشترك است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت از سل به عنوان یكی از مهمترین بیماریهای عفونی واگیردار یاد كرد و اظهار داشت: میزان بروز بیماری سل در دنیا به طور میانگین ۱۴۲ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر و در ایران ۱۶ مورد در هر هزار نفر جمعیت است.

به گزارش «وبدا» در این اجلاس، موضوعاتی مانند تعهد كشورها برای مبارزه با بیماری سل و ریشه كنی سل تا سال ۲۰۳۵ و همكاری جهانی برای تشخیص و درمان زودرس سل مطرح شد. 

1396/08/29
11:30:52
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما