در گفت وگو با مطب نما تشریح شد

وضعیت پزشكی و درمانی مناطق سیل زده، نمایش خدمات بلاعوض در پلدختر و معمولان

وضعیت پزشكی و درمانی مناطق سیل زده، نمایش خدمات بلاعوض در پلدختر و معمولان مطب نما: سرپرست مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به دنبال مشكلات مردم مناطق سیل زده پل دختر و معمولان در دسترسی به دفترچه های بیمه، اصرار كرد كه كلیه خدمات دارویی و درمانی به سیل زدگان به صورت بلاعوض در حال انجام می باشد.


دكتر كیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، در این باره اضافه كرد: با عنایت به اینكه مناطق پل دختر، معمولان و برخی مناطق استان لرستان و خوزستان گرفتار سیل زدگی شده اند و راه های ارتباطی با برخی روستاهای لرستان قطع شده است، درحال حاضر رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان به همراه تیم مدیریت بحران در پل دختر مستقر هستند.
وی با اشاره به اینكه كلیه خدمات درمانی كه در بیمارستان نمایش می شود، در بیمارستان پل دختر باز جریان دارد، اضافه كرد: كلیه خدمات دارویی و درمانی به سیل زدگان مناطق پل دختر و معمولان با عنایت به مشكل فراهم نبودن پول و دفترچه بیمه، به شكل بلاعوض انجام می شود.
سرپرست مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه دپوی دارویی استان لرستان به اندازه كافی است، اظهار نمود: حداقل ۳ هلی كوپتر امدادی مشغول انتقال مصدومین، بیماران و مادران حامله پر خطر هستند و انتقال دارو و ملزومات پزشكی ضروری و مورد نیاز مناطق روستایی و شهر معمولان و پل دختر را هم انجام می دهند.
جهان پور با اشاره به اینكه مراكز بهداشتی درمانی معمولان مشغول نمایش خدمات هستند و تیم پزشكی باز برای كمك به مصدومان معمولان اعزام شده است، اضافه كرد: با عنایت به شرایط سیل و در نظر گرفتن شاخص های مدیریت بحران، ارزیابی نسبی ما از وضع موجود استان های سیل زده خصوصاً استان لرستان و پل دختر مطلوب است و در مورد نمایش خدمات حوزه سلامت مشكلی وجود ندارد، اما متأسفانه برخی اظهار نظرهای غیر كارشناسی، احساسی و هیجانی از طرف افرادی كه كمترین آشنایی را با حوزه سلامت دارند، جز اینكه فضای روانی جامعه را متأثر كند، پیامد دیگری ندارد.
وی با اشاره به اینكه در صورت نیاز به امكانات بیشتر، این اقلام بوسیله وزارت بهداشت، استان های معین سازمان غذا و دارو به منطقه گسیل می شود، توضیح داد: وضعیت حال حاضر به لحاظ پزشكی و درمانی و با عنایت به استقرار تیم های درمانی قابل قبول است. امیدواریم هر ساعتی كه می گذرد باز این سرویس دهی ارتقا پیدا كند. البته با عنایت به قطع راه های ارتباطی انتظار نداریم مثل شرایط عادی سرویس دهی صورت گیرد، اما با عنایت به تمهیدات پیش بینی شده و اقداماتی كه در جریان است، وضعیت امدادرسانی قابل قبول بوده و هر ساعت و لحظه هم در حال بهتر شدن و گسترش سرویس دهی هستیم.1398/01/14
23:46:17
5.0 / 5
4312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما