در گفت وگو با مطب نما اعلام شد

ایجاد مركز رشد مشترك دانشگاه گلستان با علوم پزشكی، طرح آبیاری هوشمند كشاورزی اجرا می شود

ایجاد مركز رشد مشترك دانشگاه گلستان با علوم پزشكی، طرح آبیاری هوشمند كشاورزی اجرا می شود مطب نما: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به همكاری خوب این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشكی، اظهار داشت: سال ۹۸ مركز رشد مشترك بین این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشكی گلستان راه اندازی می شود.


دكتر مهدی غفاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه سال ۹۷ طرح اشتغال همزمان با تحصیل را برای نخستین بار در كشور در این دانشگاه انجام دادیم، اظهار نمود: این طرح به دانشجویان كمك می نماید حین تحصیل با محیط كار آشنا گردند و همین طور ایده هایی باز به ذهنشان برسد تا خودشان مبادرت به اشتغال و كارآفرینی كنند.

غفاری اشاره كرد: یكی دیگر از اقداماتی كه سال ۹۷ در این دانشگاه دنبال شد، برگزاری جلسات مستمر با دستگاه های اجرایی با هدف شناسایی و حل مشكلات دستگاه ها بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به اینكه ۲۵ نشست با دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، اشاره كرد: ۱۷ قرارداد انجام طرح به مبلغ بیشتر از یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی منعقد شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات دانشگاه، تصریح كرد: ۱۰ عنوان از چالش های عمده استان را شناسایی و با همكاری پارك علم و فناوری گلستان، پنل ها و نشست های تخصصی را با حضور صاحبنظران و مسئولین حوزه های مرتبط همزمان با نمایشگاه هفته پژوهش برگزار كردیم.

غفاری اظهار داشت: سال قبل همین طور همكاری بسیار نزدیكی با دانشگاه علوم پزشكی گلستان در بحث استفاده از ظرفیت های دانشگاه گلستان برای حل مشكلات حوزه درمان و سلامت داشتیم. در این راستا انعقاد ۲ تفاهم نامه و راه اندازی مركز رشد مشترك بین دو دانشگاه برنامه ریزی شده است.
همكاری با دانشگاه های خارجی
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان در ادامه با اشاره به ایجاد دفتر امور بین الملل در این دانشگاه، اشاره كرد: هم اكنون با سه كشور آلمان، ایتالیا و اسپانیا تفاهم نامه هایی در حال تبادل داریم كه برمبنای پروژه مشترك تعریف شده است.

وی بیان كرد: تابحال یك تفاهم نامه با دانشگاه های قزاقستان امضا شده و یك تفاهم نامه دیگر باز در حال امضا است. تفاهم نامه در حال انعقاد با هدف جذب دانشجوی خارجی دنبال می شود. جذب دانشجوی قراقستانی وابسته به برقراری پرواز گرگان – آكتائو و استمرار آن است.

غفاری بیان كرد: با عنایت به تفاهم نامه ای كه با معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری به امضا رسید، دانشگاه گلستان بعنوان یكی از پایگاه های جذب اساتید و محققان علمی برجسته خارج از كشور در نظر گرفته شد. در این راستا یك پست دكتری از دانشگاه تگزاس جذب شدند و سه استاد از خارج از كشور كارگاه و سخنرانی برگزار كردند.

راه اندازی كتابخانه دیجیتال

وی در ادامه اظهار داشت: با عنایت به استقبال از كتب دیجیتال، كتابخانه دیجیتال دانشگاه راه اندازی شده و در حال افزایش تعداد كتب آن هستیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان اشاره كرد: با همكاری مخابرات استان گلستان، پهنای باند اینترنت دانشگاه سه برابر افزایش یافت.

غفاری اظهار نمود: طرح آبیاری هوشمند كشاورزی توسط مركز تحقیقات ابر اشیاء دانشگاه گلستان به صورت پایلوت اجرا شد و آماده اجرای طرح در زمین های كشاورزی و باغات هستیم.

وی اشاره كرد: طرح مرمت برج قابوس را با همكاری میراث فرهنگی و پایگاه جهانی برج قابوس با به كارگیری تكنولوژی های جدید در گنبدكاووس اجرا كردیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان درانتها اظهار داشت: سال ۹۸ برنامه های خودمان در زمینه ارتباط با دستگاه های اجرایی، گسترش همكاری با دانشگاه های منطقه، اشتغال همزمان با تحصیل، جذب دانشجوی خارجی، رتبه بندی اساتید، راه اندازی مركز اسناد و غیره را دنبال می نماییم.
1398/01/11
16:54:52
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تكنولوژی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما