در قالب امضای تفاهم نامه میان بخش های مطالعاتی دانشگاه تهران عنوان شد

همكاری موسسات پژوهشی با یكدیگر، كلید برون رفت از چالش های فعلی

همكاری موسسات پژوهشی با یكدیگر، كلید برون رفت از چالش های فعلی به گزارش مطب نما تفاهم نامه همكاری بین مركز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران و مركز مطالعات اوراسیای مركزی در جهت گسترش همكاریهای علمی و پژوهشی در حوزه آسیا، منعقد شد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، مركز پژوهشی آسیا و مركز مطالعات اوراسیای مركزی با تاكید بر استفاده از ظرفیت ها و نقش محوری در رفع چالش ها و مشكلات كشور و با محوریت بررسی و مطالعه كشورهای آسیایی، تفاهم نامه مشترك به امضا رساندند و مقرر شد بزودی اقدامات عملیاتی جهت اجرایی شدن تفاهم نامه آغاز شود.
در این نشست دكتر محمدحسین صراف زاده، رئیس مركز پژوهشی آسیا، با تاكید بر رشد و توسعه كشورهای آسیایی در سال های اخیر، گسترش روابط علمی با مراكز پژوهشی و دانشگاه های آن كشورها و برقراری ارتباط با موسسه ها و مجامع مرتبط و همسوی داخلی و بین المللی را امری لازم و حیاتی برشمرد.
وی با بیان زمینه های پژوهشی و فعالیت این مركز همچون علوم طبیعی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم فناوری اطلاعات و علوم پایه به گستردگی دامنه فعالیت ها و ظرفیت انجام پژوهش های مؤسسه پژوهشی آسیا كه متشكل از ۱۸ عضو در كشورهای مختلف آسیا است، اشاره نمود.
در ادامه دكتر الهه كولایی، رئیس مركز مطالعات اوراسیای مركزی هم ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه بین مراكز و مؤسسات داخلی جهت گسترش همكاریهای مشترك، كلید برون رفت از مشكلات و چالش های كنونی را همكاری مؤسسات داخلی با یكدیگر توصیف كرد.
كولایی تصریح كرد: «هدف مركز مطالعات اوراسیای مركزی پاسخ به نیازهای گوناگون كشور با شناخت بهتر روسیه و دیگر جمهوری های بازمانده از فروپاشی شوروی است و مرز طولانی كشور ما با جمهوری های بازمانده از فروپاشی اتحاد شوروی همچون آسیای مركزی، قفقاز و فدراسیون روسیه، اهمیت شناخت دقیق این مناطق را به خوبی روشن می سازد».
همكاری بین مركز پژوهشی آسیا كه بیشتر كشورهای شرق آسیا را شامل می شود و مركز مطالعات اوراسیای مركزی كه شامل كشورهای آسیای میانه و اروپای شرقی بوده می تواند مكمل یكدیگر شود و گستره كشورهای مورد مطالعه و پژوهش را در دانشگاه تهران افزایش دهد.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، جلسه انعقاد تفاهم نامه همكاری با حضور دكتر الهه كولائی، رئیس مركز مطالعات اوراسیای مركزی، دكتر محمدحسین صراف زاده، رئیس مركز پژوهشی آسیا، دكتر محمدرضا تخشید، رئیس دانشكده حقوق و علوم سیاسی، دكتر رضا رجبی، رئیس دانشكده تربیت بدنی، دكتر علی درزی، رئیس مؤسسه لغت نامه دهخدا، دكتر امین بذرافشان، مدیر مؤسسه كنفوسیوس، دكتر احسان چیت ساز، مدیركل برنامه، بودجه و تحول سازمانی، دكتر سید ولی حسینی، مدیر گروه شیلات دانشگاه تهران، دكتر محمد مهدی مرتضویان، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس ابوریحان و تعدادی از استادان و اعضای كارگروه های بین الملل دانشگاه تهران در محل مركز پژوهشی آسیا برگزار گردید.1398/01/03
15:17:20
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: فناوری , مكمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما