، بررسی جزئیات بودجه ۹۸،

دفترچه های بیمه الكترونیكی می شوند

دفترچه های بیمه الكترونیكی می شوند مطب نما: نمایندگان مجلس با تصویب بندی از لایحه بودجه، بیمه ها را ملزم به صدور دفترچه های الكترونیكی كردند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی جزئیات بودجه ۹۸ در بخش هزینه ای بند ج تبصره ۱۷ را تصویب كردند.
بر اساس این بند در جهت اجرایی نمودن بند (چ) ماده (۷۰) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، مبحث استقرار پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان كشور و مدیریت مصارف، كلیه شركت ها و صندوق های بیمه پایه و تكمیلی درمان شامل دولتی و غیردولتی و هم دستگاه های اجرایی مبحث ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (با هماهنگی ستاد كل نیروهای مسلح)، كمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان تأمین اجتماعی و سایر سازمان های بیمه گر مكلفند نسبت به ارسال برخط اطلاعات بیمه شدگان خود و به روزآوری پایگاه مذكور به صورت مجانی و مستمر اقدام و نسبت به بهره برداری از پایگاه مذكور از راه جایگزینی ابزارهای الكترونیكی به جای دفترچه، جهت عرضه كلیه خدمات بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش خود استفاده كنند.
سازمان بیمه سلامت ایران مكلف است نسبت به استحقاق سنجی بیمه شدگان مشتمل بر امكان اعتبارسنجی بیمه ای و كنترل رفع همپوشانی آنان با استفاده از پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان كشور و به صورت الكترونیكی اقدام نماید. هزینه خدمات مبحث این حكم با تصویب مجمع عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بر اساس تراكنش انجام شده تعیین و از رجوع كننده دریافت می شود.
صاحبان حرف پزشكی و پیراپزشكی و همینطور كلیه مراكز بهداشتی، تشخیصی، درمانی و دارویی شامل دولتی، غیردولتی، خیریه و خصوصی مكلفند بر مبنای ضوابطی كه از جانب سازمان بیمه سلامت ایران ابلاغ می شود بدون نیاز به دفترچه و مبتنی بر نسخه الكترونیكی و با استفاده از امضای الكترونیكی موجود در پایگاه اطلاعات هویتی كشور به بیمه شدگان كلیه صندوق ها عرضه خدمت كنند. سازمان های بیمه گر پایه هم موظفند كلیه پرداخت های خود به مراكز فوق را صرفاً بر مبنای اسناد دریافتی از راه سامانه الكترونیكی برخط انجام دهند.
در بخش درآمدی تصویب شده بود كه به ازای هر فقره نسخه الكترونیكی مبلغ هزار (۱.۰۰۰) ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی عرضه دهنده خدمت طرف قرارداد دریافت می شود.1397/12/09
16:47:13
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما