مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشكی اصفهان خبر داد

آغاز همكاری تحقیقاتی ایران و ژاپن درباره سرطان معده

آغاز همكاری تحقیقاتی ایران و ژاپن درباره سرطان معده مطب نما: مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشكی اصفهان اظهار داشت: در جهت بین المللی سازی دانشگاه های كشور، همكاریهای علمی پژوهشی دانشگاه ˮكاگوشیماˮی ژاپن و علوم پزشكی اصفهان توسعه می یابد.


حمید میرمحمدصادقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار كرد: به دنبال ابلاغیه ماموریت های وزارت بهداشت در خصوص گسترش فعالیت های بین المللی با دانشگاه های جهان ماموریت همكاریهای علمی پژوهشی با دانشگاه های آلمان و ژاپن بر عهده دانشگاه علوم پزشكی اصفهان قرار داده شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا و بر اساس این مسئولیت، از دو سال قبل فعالیت های همكاری با دانشگاه های ژاپن آغاز و پارسال در سفری به ژاپن، قرارداد همكاری علمی بین دانشگاه علوم پزشكی اصفهان با دانشگاه كاگوشیمای ژاپن به امضا رسید.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشكی اصفهان افزود: پس از این سفر طی دو مرحله محققان ژاپن به ایران سفر كرده و از طرح های تحقیقاتی ایران بازدید كردند.
وی در عین حال متذكر شد: این همكاری ها بیشتر در حوزه پرستاری و پزشكی خانواده هستند.
میرمحمدصادقی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه كاگوشیمای ژاپن اظهار داشت: چند طرح پژوهشی در امتداد تشخیص زودرس، مطالعات اپیدمیولوژیك و روش های درمانی و مراقبتی جدید درباب سرطان معده با این دانشگاه شروع شده است.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشكی اصفهان اضافه كرد: با وجود شیوع سرطان معده در ایران و ژاپن، طرح های تحقیقاتی بین دو دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و دانشگاه كاگوشیمای ژاپن تعریف شده است تا بتوانیم آخرین روش های درمانی جدید و دستاوردهای علمی را در این حوزه نمایش نماییم.
میرمحمدصادقی اظهار داشت: بزودی تفاهم نامه همكاری علمی با یكی دیگر از دانشگاه های ژاپن منعقد خواهد شد. علاوه بر اینكه در مسافرت اعضای هیئت علمی موسسه علمی فرهنگی "ساساكاوا" به ایران در اسفندماه درباب گسترش ارتباطات علمی و گرنت های پژوهشی مذاكراتی صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه تعدادی از دانشجویان دانشگاه كاگوشیمای ژاپن به منظور آشنایی با تمدن، فرهنگ ها و مذاهب كشورهای مختلف به ایران سفر می كنند، اشاره كرد: این دانشجویان امسال برای سومین بار با سفر به ایران و بازدید از شهرهای مختلف در اصفهان حضور بهم رساندند و از دانشگاه علوم پزشكی اصفهان بازدید كردند.
میرمحمدصادقی اشاره كرد: سال قبل یك سمینار با عنوان "پرستاری در منزل" با همكاری دانشگاه كاگوشیمای ژاپن در دانشگاه علوم پزشكی اصفهان انجام شد و همین طور مقرر است سمینار "مراقبت تسكینی" با همكاری اساتید دانشگاه های ژاپن در 14 و 15 اسفندماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشكی اصفهان اجرا شود.
1397/12/02
19:38:37
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: بهداشت , پرستار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما