مصوبات كمیسیون تلفیق بودجه ۹۸

مراكز درمانی مكلف به واریز ۱۰ درصد حق العمل پزشكان به سازمان امور مالیاتی شدند

مراكز درمانی مكلف به واریز ۱۰ درصد حق العمل پزشكان به سازمان امور مالیاتی شدند مطب نما: یك عضو كمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: با تصویب كمیسیون تلفیق، مراكز درمانی مكلف به پرداخت ۱۰ درصد از حق العمل پزشكان به حساب امور مالیاتی شدند.


جلال میرزایی در گفت وگو با ایسنا درباره مصوبات جلسه امروز بامداد كمیسیون تلفیق بیان كرد: با تصویب كمیسیون تلفیق، كلیه مراكز درمانی شامل دولتی، خصوصی، نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه ها و شركت های دولتی مكلف شدند ۱۰ درصد حق العمل پزشكان برابر صورتحساب ارسالی به بیمه ها و در صورت پرداخت نقدی توسط بیمار را كسر و به حساب سازمان امور مالیاتی به نام پزشك مربوطه بابت علی الحساب مالیات واریز نمایند.
وی افزود: با تصویب كمیسیون تلفیق در سال ۹۸ دولت می تواند در مناطق مرزی و بازارچه های مرزی كشور به نرخ ترجیحی سوخت ارائه كند و درآمد حاصل از آن محل به خزانه واریز میگردد. فروش سوخت به قیمت ترجیحی در مناطق مرزی مجاز است.
محمود نگهبان سلامی باز در گفت وگو با ایسنا از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق آگاهی داد كه برمبنای آن به دولت اجازه داده می شود مطالبات پیش از سال ۹۷ سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران (ایمیدرو) بابت مشاركت در تامین سرمایه بانك تخصصی صنعت و معدن و مطالبات سازمان های مذكور بابت سهم متعلق به آنها از واگذاری سهام شركت های تابع تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال و همین طور مطالبات وزارت نفت از راه شركت دولتی تابع تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال را با بدهی آنها و بدهی شركت های زیر مجموعه آنها به دولت بابت مالیات، سود سهام و بدهی خزانه به صورت جمعی-خرجی از راه گردش خزانه تهاتر و یا تا سقف مطالبات نسبت به اعطای خطوط اعتباری تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) یا تضامین برای طرح های اشتغالزا با اولویت مناطق كمتر توسعه یافته و محروم اقدام نماید.
اختصاص ۱۰درصد درآمد تراكنش های بانكداری الكترونیك به مسكن خانوارهای تحت پوشش بهزیستی
به قول سلامی، طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق، بانك مسكن موظف است در قالب نظام بانكداری الكترونیك، ۱۰ درصد درآمد حاصل از دریافتی بابت تراكنش ها در نظام بانكداری الكترونیك را به حساب خزانه داری كل كشور واریز نماید. معادل مبلغ واریزی به سازمان بهزیستی كشور جهت كمك به تامین مسكن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول فاقد مسكن تحت پوشش به مصرف می رسد.
به قول وی، طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق ۱/۸ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای تجهیز و نوسازی آموزش و پرورش اختصاص یافت.
این خبر تكمیل میگردد.
دبیر: فاطمه ربی زواره


1397/10/25
18:42:33
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما