یادداشت رییس سازمان غذا و دارو درباره حواشی اخیر حوزه سلامت

یادداشت رییس سازمان غذا و دارو درباره حواشی اخیر حوزه سلامت مطب نما: رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: روزهای اخیر تدبیر اداره امور كشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همدلی افزونتر مدیران، خصوصا مدیران ارشد، تسهیل فرایندهای تصمیم سازی و تسریع در تصمیم گیری و اجرا است.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان غذا و دارو، دكتر غلامرضا اصغری در واكنش به حواشی این روزهای حوزه سلامت در یادداشتی آورده است:

«روزهای اخیر تدبیر اداره امور كشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همدلی افزونتر مدیران، خصوصا مدیران ارشد، تسهیل فرایندهای تصمیم سازی و تسریع در تصمیم گیری و اجرا است.

پرواضح است كه برای مقابله با تحریم و تهدید دشمن، پیش از هر چیز، نیاز مبرم به آرایش جنگی اركان دولت و عملكرد قرارگاهی متناسب با شرایط جدید اقتصادی خودنمایی می كند. البته ابایی نیست كه گفته شود روند جاری مدیریت كشور در بعضی نواحی از آشفتگی رنج می برد و بر این وزن و مدار نمی چرخد. بعنوان نمونه، از زمان تصمیم برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای كمك به وضعیت بحرانی زنجیره تأمین دارو و تجهیزات پزشكی، بیشتر از دو ماه گذشته است، تصمیمی كه نه لزوما توسط دولت، بلكه با جلسات و پیگیری های فراوان فعالان این حوزه و درخواست سران قوا منجر به موافقت مقام معظم رهبری و ابلاغ آن به دولت شده، اما تعلل بسیار و سازوكار نامناسب پرداخت ریالی این مبلغ، هنوز آنرا عملیاتی ننموده و پیش بینی میگردد تا یك ماه آینده باز دردی از مطالبات انباشته زنجیره تأمین دارو و تجهیزات پزشكی را التیام نبخشد.

زمانی كه با دارو و تجهیزات ضروری پزشكی كه نه تنها یك كالای اساسی، بلكه حیاتی می باشد، این گونه معامله شود، با سایر امورات كشور، ناباورانه باید گفت برخورد بهتری نخواهد شد. در این شرایط امیدواریم كه تصمیم درست و موضع بهنگام وزیر محترم بهداشت، لااقل هشداری جدی باشد كه این روش و منش اداره امور در شرایط دشوار تهدید و تحدید نیست و البته تلنگری هم باشد بر برخی مخالفان دولت - كه متأسفانه بخشی از این تأخیر را دامن زده اند - كه هرگونه تضعیف دولت در اداره امورات كشور، صرفاً بازی بدفرجامی در زمین دشمن و سوراخ كردن كشتی نظام مقدس جمهوری اسلامی است كه موافق و مخالف را در برگرفته است، العاقل یكفیه بالاشاره.

و اما روی دیگر سخن به وزیر محترم بهداشت؛

به عنوان یك شاهد و ناظر همه چهار دهه گذشته نظام سلامت عرض می كنم: طرح تحول نظام سلامت، بهبود شاخص های عدالت در سلامت و توسعه و بهبود خدمات سلامت به محروم ترین فرزندان این ملت در اقصی نقاط این سرزمین، اینك فرزند شماست و برای همیشه تاریخ، مادران و پدران را، تحمل هر گزند و دونیم شدن فرزند، نشاید و نباید.

و خَیرُ الكَلام ما قَلَّ وَ دَلّ...

دكتر غلامرضا اصغری

رئیس سازمان غذا و دارو»
1397/10/12
15:58:26
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما