قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مطرح كرد

معضلات اساسی پژوهش، ۹۶ درصد داروهای مصرفی تولید داخل است

معضلات اساسی پژوهش، ۹۶ درصد داروهای مصرفی تولید داخل است به گزارش مطب نما قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ۷۳ درصد مواد اولیه دارویی در كشور تولید می شود، تصریح كرد: ۹۶ درصد داروهای مصرفی ایران در داخل تولید می گردد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر شاهین آخوندزاده در حاشیه همایش بزرگداشت هفته پژوهش در سالن بانك صادرات رشت در جمع خبرنگاران، با اشاره به وضعیت پژوهش طی سالیان اخیر اظهار نمود: ایران طی پنج سال قبل در حوزه پژوهش رشد خوب و قابل توجهی در عرصه ملی و بین المللی داشته است.
وی با اشاره به اینكه از نظر كیفیت مقالات و پژوهش های انجام شده ایران رتبه ۱۶ دنیا را دارد، اظهار داشت: در این راستا رتبه اول را در منطقه داریم.
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت پژوهش در حوزه وزارت بهداشت، خاطرنشان كرد: در حوزه وزارت بهداشت از نظر كیفیت پژوهش دارای رشد ۴۰۰ درصدی هستیم.
آخوندزاده با اشاره به چالش های پژوهش در كشور اظهار داشت: كمبود منابع مالی و نوسانات ارزی كه توان مالی محققان را كاهش داده است از مهمترین چالش های حوزه پژوهش است كه امیدواریم با تدبیر مجلس و اختصاص بودجه مناسب از مشكلات این حوزه كاسته شود.
وی تعداد شركت های دانش بنیان در سطح دانشگاه های علوم پزشكی كشور را هزار شركت عنوان نمود و اظهار داشت: ۴۰۰۰ هسته فناور هم در سطح دانشگاه های علوم پزشكی كشور تشكیل شده است.
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ۷۳ درصد مواد اولیه دارویی در كشور تولید می شود، تصریح كرد: ۹۶ درصد داروهای مصرفی ایران در داخل تولید می گردد.1397/09/24
19:36:34
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما