گوترش در پیام روز جهانی پوشش سلامت تاكید كرد

فقیر شدن سالی ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به علت ناتوانی در پرداخت هزینه های سلامت

فقیر شدن سالی ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به علت ناتوانی در پرداخت هزینه های سلامت به گزارش مطب نما دبیركل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت اولین گرامی داشت ˮروز جهانی پوشش سلامتˮ، ۱۲ دسامبر ۲۰۱۸ برابر با ۲۱ آذر ماه جاری اظهار داشت: هر سال ۱۰۰ میلیون انسان فقیر می شوند چون كه هزینه های مراقبت و سلامت بیشتر از آن چیزی است كه توان پرداخت آنرا دارند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیركل سازمان ملل متحد در ادامه خاطرنشان كرد: امروز، گرامیداشت اولین روز جهانی پوشش سلامت است. به این خاطر این روز را گرامی می داریم كه سلامت خوب از حقوق اساسی انسان بوده و برای رسیدن به دستور كار آرمان های توسعه پایدار ۲۰۳۰ امری حیاتی می باشد.
وی اضافه كرد: خدمات با كیفیت سلامت جسمی و فیزیكی باید برای همه و در همه جا قابل دسترسی باشد. به صورت غم انگیزی، این مورد برای نیمی از افراد بشر قابل دسترسی نیست. هر سال، ۱۰۰ میلیون انسان فقیر می شوند چون كه هزینه های مراقبت و سلامت بیشتر از آن چیزی است كه توان پرداخت آنرا دارند.
گوترش تصریح كرد: چنین شرایط دشواری برای هیچكس نباید وجود داشته باشد و لازم نیست. خیلی از كشورها نشان دادند كه سلامت جهانی امكان پذیر است. همینطور آنان نشان دادند كه بهبود سلامت یك سرمایه گذاری هوشمندانه بر سرمایه انسانی است و به رشد اقتصادی و كاهش فقر كمك می نماید.
به گزارش مركز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد، دبیركل این سازمان در انتها متذكر شد: رهبری قوی و مشاركت اجتماعی برای تضمین رسیدن تمام انسان ها به مراقبت های سلامت مورد نیاز ضروری می باشد. در این روز جهانی، بار دیگر تعهدمان را به جهانی با سلامتی برای همه تایید می نماییم.1397/09/22
14:12:10
5.0 / 5
4816
تگهای خبر: خدمات , سلامت , كیفیت , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما