افسردگی پدران بعد از تولد فرزند

افسردگی پدران بعد از تولد فرزند به گزارش مطب نما پدران هم بعد از تولد فرزند دچار افسردگی می شوند اما مشكل سلامت روان در آنان به سختی قابل تشخیص می باشد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است پدران هم همچون مادران بعد از تولد فرزند دچار افسردگی می شوند اما از آنجاییكه تشخیص مشكل سلامت روان در آنان سخت است بیشتر پدرانِ افسرده تحت درمان قرار نمی گیرند.

معمولا در مادران آبستن بعد از وضع حمل به خصوص برای تشخیص و درمان "افسردگیِ بعد از زایمان" توجه بسیاری به سلامت روانی و روحی آنان می گردد اما باید دانست كه مادران تنها افرادی نیستند كه بعد از تولد فرزند دچار بیماری های روانی می شوند و پدران هم در معرض خطر مبتلا شدن به این اختلال هستند.

به گفته كارشناسان مشكل افسردگی در پدران بعد از تولد فرزند با علائم متفاوتی ظاهر می گردد كه متدهای تشخیصی آن مناسب نیستند. نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است بیش از آنچه در گذشته تصور می شد پدران بعد از تولد فرزندشان دچار افسردگی می شوند اما معمولا به آنان كمكی نمی شود.

در این بررسی كه روی تعدادی پدر سوئدی انجام گرفت مشخص شد بیشتر آنان دچار علائم افسردگی و "معادل افسردگی" هستند. علائم "معادل افسردگی" اغلب نشانه های متعارف افسردگی نیستند. برای مثال پدرانی كه به این نوع از افسردگی مبتلا می گردد ممكن است دچار رفتار تهاجمی یا دردهای جسمی شوند.

به گزارش مدیكال دیلی، به قول كارشناسان افسردگی در پدران بر كودك هم تاثیر می گذارد. 

1396/08/21
00:01:01
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: درمان , سلامت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما