واكنش رییس انجمن جراحان پلاستیك به جراحی های گوش الاغی در كشور

واكنش رییس انجمن جراحان پلاستیك به جراحی های گوش الاغی در كشور مطب نما: رییس انجمن جراحان پلاستیك و زیبایی ایران درباره اعمال نامتعارف زیبایی اظهار داشت: امكان ندارد یك متخصص جراحی پلاستیك این اعمال را برای بیماری انجام دهد، حتی اگر خود بیمار چنین درخواستی داشته باشد، چون كه انجام چنین اعمالی در شأن یك جراح پلاستیك نیست.دكتر علی بیژنی در گفت وگو با ایسنا، درباره عمل های نامتعارف مانند گوش الاغی، چشم گربه ای و...، اظهار داشت: جراحی های غیرمتعارفی تحت عنوان جراحی های زیبایی در همه جای دنیا انجام می شود، اما در كشور ما امكان ندارد یك متخصص جراحی پلاستیك این اعمال را برای بیماری انجام دهد حتی اگر خود بیمار چنین درخواستی داشته باشد. من هم تابحال اعمال گوش الاغی یا چشم گربه ای ندیدم اما تبلیغات چنین اعمالی را دیده ام.

وی افزود: انجام چنین اعمالی در شأن یك جراح پلاستیك نیست. همینطور معمولا افرادی كه چنین اعمالی انجام می دهند، پس از مدتی از این كار پشیمان می شوند. این در حالیست كه برگرداندن عضو هم به حالت قبلی غیر امكان دارد و این اعمال عوارضی را هم به همراه خواهد داشت.

بیژنی اضافه كرد: سفارش من بعنوان یك جراح پلاستیك این است كه هیچ فردی به دنبال انجام چنین اعمالی نباشد چون كه جز پشیمانی چیزی را به دنبال نخواهد داشت.

وی درباره عوارض این اعمال غیرمتعارف اظهار داشت: فردی كه این اعمال را برای بیماران انجام می دهد، بطور قطع یك متخصص و جراح پلاستیك نیست ازاین رو عوارضی را برای فرد به وجود می آورد، برای مثال در عمل چشم گربه ای ممكن چشمان فرد به صورت كامل بسته نشود و با وزش باد یا هنگام خواب مشكلاتی را برای قرنیه به وجود آورد.

بیژنی درباره گردشگری سلامت جراحی پلاستیك و زیبایی اظهار داشت: افرادی كه از خارج از كشور برای اعمال زیبایی با استفاده از شركت های كارگزاری به ایران می آیند. این مورد هم در جراحی پلاستیك و هم دیگر حوزه های سلامت مشاهده می گردد.

وی با اشاره به اینكه شاید یكی از دلایل جذب گردشگران به ایران برای انجام اعمال زیبایی، هزینه كم آن باشد، چون كه هزینه های ویزیت و جراحی پلاستیك در ایران غیر قابل مقایسه با دیگر كشورهای دنیاست، اضافه كرد: در عین حال یكی از دلایل اصلی جذب گردشگران سلامت، اعتقاد و اعتماد به نتیجه كار متخصصان جراحی پلاستیك ایران است. ایران از نظر علمی بسیار پیشرفته است.

رییس انجمن جراحان پلاستیك و زیبایی ایران در پایان، با اشاره به اینكه جراحی بینی جزو پرطرفدارترین و شایع ترین اعمال زیبایی است، اظهار داشت: عمل زیبایی پلك، شكم، كشیدن صورت هم دیگر اعمال زیبایی هستند كه در كشور انجام می شوند.
1397/08/25
23:57:51
5.0 / 5
5431
تگهای خبر: بیمار , بیماری , جراحی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما