فروش دارو های ضد افسردگی بدون نسخه ممنوع شود

فروش دارو های ضد افسردگی بدون نسخه ممنوع شود مطب نما: اردبیل - عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: مصرف داروهای ضد افسردگی تبعات زیادی دارد و دانشگاه های علوم پزشكی باید از فروش این گونه داروها بدون نسخه پزشك جلوگیری نمایند.


دكتر «بشیر خالقی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اردبیل اضافه كرد: مصرف خود سرانه داروهای ضد افسردگی بدون تجویز پزشك عواقب وخیمی را برای مصرف كنندگان آنها به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینكه جامعه نیازمند افزایش نشاط اجتماعی با فراهم كردن ساز و كار برای كاهش بار و فشار روانی از روی دوش افراد است، اظهار داشت: خیلی از بیماری های روحی و روانی شایع در جامعه ناشی از افزایش فشار و جنگ روانی اقتصادی راه اندازی شده از جانب دشمن در كشور است.
او همینطور با اشاره به تاثیر مشكلات اقتصادی و بحران های اجتماعی در افزایش تمایل افراد به مصرف قرص های ضد افسردگی و خواب آور اضافه كرد: این پدیده را باید به صورت علمی و دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار داد، چون كه توانایی و آستانه تحمل افراد در برابر مشكلات متفاوت بوده و مواجهه آنها با بعضی از ناملایمات مانند تصادف، فوت، شكست های تحصیلی و شغلی می تواند در افزایش فشار های روحی اثرگذار باشد.
نماینده خلخال و كوثر همینطور تصریح كرد: پایین بودن آستانه تحمل افراد احتمال گرایش به مصرف سیگار و مواد مخدر را بالا می برد.
وی اظهار داشت: در بخش های روانپزشكی بیماران را نسبت به میزان و سطح تحمل در مقابل مسائل و پدیده خاص درجه بندی می كنند و زمانی كه تحمل فرد در مقابل مشكلات پیش رو بالا باشد دچار ضعف نمی گردد و چه بسا امكان دارد سبب تحریك انگیزه و تقویت بیشتر هم شود.
خالقی اضافه كرد: برخی افراد هم برای مساله ای كوچك آستانه تحمل خویش را از دست داده و به مصرف سیگار، مواد مخدر و یا داروهای ضد افسردگی روی می آورند.
7119/6018


1397/08/08
15:53:02
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما