مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت مطرح كرد

صادرات تجهیزات پزشكی ایران، موثر در بالندگی گردشگری سلامت

صادرات تجهیزات پزشكی ایران، موثر در بالندگی گردشگری سلامت مطب نما: مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت، اظهار داشت: تجهیزات پزشكی صادراتی ایران نه تنها برپایه ضوابط استاندارد اتحادیه اروپا تولید می شوند، بلكه از لحاظ قیمت به صورت قابل ملاحظه ای كمتر از رقبای خارجی است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر رضا مسایلی با اشاره به نقش پیشرو ۱۰۰۰ تولیدكننده بخش خصوصی تجهیزات پزشكی تصریح كرد: این شركت ها محصولات خویش را به بازارهای جهانی صادر می كنند و محصولات صادراتی شركت های ایرانی، بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه را هدف قرار داده است. سال قبل ۲۴ میلیون دلار صادرات تجهیزات پزشكی داشته ایم كه رشد ۱۰ برابری معادل ۲۴۰ میلیون دلار برای پوشش بازار آفریقا، خاورمیانه و اروپا مد نظر قرار گرفته است. همینطور ۲۲۰۰ شركت به نمایندگی از ۶۱۰۰ كمپانی بین المللی واردات برخی دیگر از تجهیزات پزشكی به كشور را بر عهده دارند.
مدیركل اداره تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت بر حضور موثر تولیدكنندگان در نمایشگاه عمان هلث تصریح كرد و اضافه كرد: كشور عمان، ظرفیت های قانونی مناسبی را تدارك دیده است كه تولیدكنندگان ایرانی قادر خواهند بود تا با سرمایه گذاری مشترك در این كشور، صادرات محصولات ایرانی را شتابی دوچندان ببخشند. جمعیت عمان به تنهایی برای صادرات، هدف نخست ایران نیست و با عنایت به قوانین مناسب و دوستی و ارتباط پایدار با عمان، امكان ثبت محصولات ایرانی در این كشور و عرضه آن به بازارهای خلیج فارس امكان پذیر شده است. از جانب دیگر طبق تفاهم نامه همكاری با معاون بهداشت كشور عمان، این امكان برای تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی فراهم آمده است تا زیرساخت ها را توسعه دهند و برنامه ریزی مناسبی برای عرضه محصولات ایران داشته باشیم.
مسایلی درباره استاندارد محصولات ایرانی خاطرنشان كرد: تجهیزات پزشكی صادراتی ایران نه تنها برپایه ضوابط استاندارد اتحادیه اروپا تولید می شوند بلكه از لحاظ قیمت به صورت قابل ملاحظه ای كمتر از رقبای خارجی است و این نكته قابل اتكایی است كه وقتی محصولات ایرانی منطبق با استانداردهای اروپایی است می تواند با اقبال مشتریان همراه باشد. دلیل عمده پایین بودن تجهیزات پزشكی ساخت ایران، ظرفیت هایی مانند محصولات پتروشیمی و نیروی كار ارزان تر است كه قیمت تمام شده محصول را نسبت به نمونه های اروپایی كمتر می كند.
وی تصریح كرد: نمایشگاه عمان هلث، فرصت ارزشمندی برای صادركنندگان تجهزات پزشكی فراهم آورده است تا تولیدكنندگان محصولات خویش را معرفی كنند. همینطور دولت تمهیداتی را فراهم آورده تا ارز حاصل از صادرات را به نرخ بازار عرضه نموده و متناظر با آن ارز دریافت نمایند.
بنابر اعلام وبدا، دكتر مسایلی در انتها تصریح كرد: حضور تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی در نمایشگاه عمان هلث می تواند در توانمندسازی این شركت كنندگان سودمند باشد و به سمتی بروند تا با تولید هلدینگ ها مقدار و تیراژ تولید را صرفه مند سازند و هزینه تمام شده محصول را بیش از پیش كاهش دهند. این اقدامی موثر در برندسازی محصولات ایرانی است. متقابلا وزارت بهداشت، تسهیلاتی را برای شركت كنندگان ایرانی برای توسعه صادرات و شركت در نمایشگاه ها در دستور كار قرار داه است.1397/07/01
00:14:28
5.0 / 5
4969
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما