مدیركل خیرین و خیریه های سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت تاكید كرد

نفش مهم خیرین در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت

نفش مهم خیرین در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت مطب نما: مدیركل خیرین و خیریه های سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت اظهار داشت: با بهره گیری از مشاركت خیرین می توان به توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، كمك كرد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا دكتر محمد نصیری در آیین گشایش همایش روسا و كارشناسان امور خیرین دانشگاه های علوم پزشكی كشور در تبریز اضافه كرد: دولت ها به تنهایی قادر به رفع مشكلات و معضلات موجود خود نیستند و با فعالیت های خیرخواهانه می توان هم به رفع مشكلات سرعت بخشید و هم با مداخله مناسب و هدفمند، مشكلات و معضلاتی كه رفع آن ها حتی از توان افراد و اشخاص بلند مرتبه و دولت ها هم خارج است، حل كرد. در این جهت واگذاری مسئولیت های دولتی به بخش های غیردولتی همچون رئوس برنامه های دولت ها در سالیان اخیر در كشور بوده است.

وی با تاكید بر این كه خیرین با مشاركت خود در بخش های مختلف سلامت می توانند از بار سنگینی كه بر دوش دولت قرار دارد، بكاهند، اظهاركرد: بخش های زیادی از مشكلات یك جامعه در جوامع پیشرفته، توسط جوامع محلی و شهروندی شناسایی و حل می گردد. فعالیت های عام المنفعه و خیرین برای تحقق منافع عمومی و همگانی طراحی شده است و منافع آن به عموم مردم تسری می یابد.

نصیری در ادامه اظهار داشت: در وزارت بهداشت، وظیفه ساماندهی مشاركت خیرین را اداره كل خیرین بر عهده دارد و این اداره كل در تلاش است كه به صورت همه جانبه، مشاركت خیرین را در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های حوزه سلامت جلب نماید. بعنوان مثال حضور خیرین در توسعه زیر ساخت ها و تولید مراكز خدمات جامع سلامت كرمانشاه، سهم آورده قابل ملاحظه ای در بخش سلامت (بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان) در برداشته است. امیدواریم در جهت این حضور پر رنگ، با فعال سازی خیریه های بیمارستانی در سراسر كشور همینطور برنامه ریزی درست برای نقش فعال آن ها در حوزه سلامت، بتوان خدمات برجسته ای ارائه كرد.

به گزارش وبدا، وی در انتها با تاكید بر این كه خیرین در حوزه سلامت می توانند با مشاركت در ساخت بیمارستان و مراكز بهداشتی، تجهیز و خرید دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز حوزه سلامت، نقش عمده ای در سلامت جامعه ایفا كنند، تصریح كرد: اداره كل خیرین و موسسات خیریه وزارت بهداشت در جهت نیل به اهداف این مهم تابحال سه نشست كشوری جهت توانمندسازی مدیران و كارشناسان امورخیرین دانشگاه های علوم پزشكی كشور برگزار كرده است كه نشست چهارم هم در تبریز است.
1397/06/13
16:51:38
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما