رئیس انجمن تالاسمی ایران:

تعداد بیماران تالاسمی در كشور

تعداد بیماران تالاسمی در كشور به گزارش مطب نما رئیس انجمن تالاسمی ایران اظهار داشت: در كشور حدود 20 هزار بیمار تالاسمی در حال زندگی می باشند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، میثم رمضانی در نخستین نشست انجمن تالاسمی سراسر كشور در سالن اجتماعات هتل سفیر رامسر، اظهار نمود: بیشترین آمار تالاسمی كشور در استان های مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان است.
وی اضافه كرد: انجمن تالاسمی ایران تنها ان جی اویی است كه با مجموعه منسجم و یكپارچه فعالیت دارد و پیگیر مطالبات جامعه هدف تالاسمی است.

رئیس انجمن تالاسمی ایران خاطرنشان كرد: كارگاه مدیریت استراتژیك به منظور مرتفع ساختن مشكلات و تامین منابع مالی بیماران، هزینه ایاب و ذهاب و اسكان تشكیل شده است.

رمضانی اظهار داشت: خواهان اجرایی كردن مصوبه جامع حمایت از تالاسمی ایران هستیم كه این مورد ها به كمیسیون اجتماعی مجلس عرضه و در حال بررسی است.

وی اضافه كرد: اصلاح اساسنامه انجمن تالاسمی بر مبنای خواسته بیشتر انجمن های تالاسمی كشور عملی شده و مسئولان بسته خدمتی درمانی وزارت رفاه و بهداشت را تصویب كردند كه با نظارت دانشگاه علوم پزشكی كشور اجرایی شد تا بیماران تالاسمی از درمان مطلوب بهره مند شوند.

رئیس انجمن تالاسمی ایران اظهار نمود: ۲۰ هزار نفر در كشور تالاسمی هستند كه از حمایت های ویژه این انجمن برخوردار بوده و شرایط خوبی در آینده نزدیك برای آنها به وجود می آید.

 

1396/08/11
22:39:22
5.0 / 5
5594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما