كاهش احتمال ابتلای كودك به سرطان با مصرف شیر مادر

كاهش احتمال ابتلای كودك به سرطان با مصرف شیر مادر مطب نما: تهران- مدیر گروه آموزشی كودكان دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: تحقیقات نشان داده است كه نوزادانی كه از شیر مادر استفاده می نمایند، در آینده كمتر به سرطان و دیابت نوع 2 كه یكی از بیماری های شایع دنیا است، دچار می شوند.


علی اكبر زینالو روز سه شنبه در حاشیه برگزاری جشنواره تغذیه با شیر مادر در بیمارستان شریعتی، اضافه كرد: كودكانی كه از شیر مادر مصرف می كنند در سنین بالاتر كمتر به سرطان به خصوص دستگاه گوارشی و خون مبتلا می شوند.
فوق تخصص قلب نوزدان و كودكان تصریح كرد: سیستم ایمنی بدن كودكانی كه از شیر مادر تغذیه می كنند، قوی تر از سایر كودكان است.
وی بیان داشت: تحقیقات نشان داده كه مقابله با عفونت های دستگاه ریوی و عفونت های پیچیده ویروسی همچون مزیت های كودكانی است كه از شیر مادر تغذیه می كنند.
زینالو با استناد به تازه ترین تحقیقات انجمن كودكان آمریكا خاطرنشان كرد: شیر مادر هیچ جایگزینی ندارد و به لحاظ تكامل دفاعی بدن در مقابل بیماری در دهه های بعد زندگی و هم به علت مسائل عاطفی بسیار مفید می باشد.
مدیر گروه آموزشی كودكان دانشگاه علوم پزشكی تهران همینطور اظهار داشت: در تحقیقات انجام شده، ثابت شده كه مادرانی هم كه حداقل شش ماه به كودكان خود شیر می دهند 40 درصد كمتر از سایر مادران به سرطان سینه مبتلا می شوند.
وی به بار مالی شیر خشكی كه توسط نوزادران مصرف می شود، اشاره نمود و اظهار داشت: حداقل در ماه یك كودك بین 6 تا 9 قوطی شیر خشك مصرف می كند كه ارزش ریالی آن برپایه اعلام وزارت بهداشت، حدود هزار و 200 میلیارد تومان در سال است كه توسط نوزادران مصرف می گردد.
مدیر گروه آموزشی كودكان دانشگاه علوم پزشكی تهران با بیان این كه رسانه ها در ترویج تغذیه شیر مادر نقش موثری دارند، از آنان خواست كه باید برای نهادینه شدن، این مورد تلاش بیشتری كنند.
علمی ** 1201 **2017


1397/05/18
19:16:51
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما