وزیر بهداشت:

اجتماعی شدن سلامت، نیازمند جذب و جلب مشاركت عمومی است

اجتماعی شدن سلامت، نیازمند جذب و جلب مشاركت عمومی است مطب نما: وزیر بهداشت اظهار داشت: اجتماعی شدن سلامت علاوه بر تلاش ما، نیازمند جذب و جلب مشاركت عمومی است و همین نگرش، فلسفه بنیادی تولید معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت بوده كه با استقبال جدی از جانب همكاران و عزیزان در نظام سلامت و سازمان جهانی بهداشت مواجه شده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، در متن پیام دكتر سیدحسن هاشمی به دومین نشست توجیهی - مشورتی معاونت اجتماعی در كلان منطقه یك نظام سلامت كشور كه در دانشگاه علوم پزشكی مازندران برگزار شد، آمده است:

«روسا و همكاران محترم دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی در كلان منطقه یك نظام سلامت كشور
در آموزه های دینی ما به امر سلامت و امنیت تاكید فراوانی شده است كه این نشان از به هم پیوستگی امر اجتماعی و سلامت دارد. در دنیای امروز هم سلامت امری فردی نبوده و رویكرد اجتماعی شدن آن در تعریف سازمان جهانی بهداشت مورد توجه جدی قرار گرفته است.
سلامت بعنوان یكی از شاخص های اساسی توسعه پایدار جوامع، وقتی اثربخش خواهد بود كه در مشاركت عمومی و معنادار محقق شود. راهبرد اجتماعی شدن سلامت كه از جانب وزارت بهداشت اتخاذ شده است، نیاز مبرم به همكاری و همدلی همه عزیزان فداكار و خدوم دارد. جامعه دانشگاهی هم كه نقش بنیادین در آموزش، مطالعه و تبیین راهكارهای اصولی برای تامین سلامت جامعه دارد، باید تلاش و مجاهدت بیشتری در تحقق این راهبرد داشته باشد.
بدیهی است كه اجتماعی شدن سلامت علاوه بر تلاش ما، نیازمند جذب و جلب مشاركت عمومی است و همین نگرش، فلسفه بنیادی تولید معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت بوده كه با استقبال جدی از جانب همكاران و عزیزان در نظام سلامت و سازمان جهانی بهداشت مواجه شده است.
فعالیت های معاونت اجتماعی در سامان دهی سمن ها، خیرین و موسسسات خیریه حوزه سلامت، آغازی برای هدفی بزرگ بود تا امروز شاهد گسترش فعالیت های اجتماعی در نظام سلامت در قالب تشكیل كانون های سلامت محلات و تعامل سازنده همه دستگاه های اجرایی و مدنی در مجامع سلامت از سطح محله و شهرستان تا ملی باشیم كه دستاوردی در خور سپاس و تشكر است و نقش بی بدیل و اساسی دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی در تحقق این امر هم قابل ستایش. امید می رود كه با همكاری دل سوزانه، شاهد شكوفایی هر چه بیشتر در راه تحول نظام سلامت باشیم.
بهره گیری از همه ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری، حضور مداوم در سطوح مختلف جامعه، استفاده بهینه از فرصت های اطلاع رسانی، آموزش و ارتقای سواد سلامت جامعه با استفاده از شبكه های بهداشت، ترویج فرهنگ سلامت، یاری نیازمندان و همدلی با اقشار مرجع خصوصا اهل هنر، خیران و سازمان های مردم نهاد از اركان اصلی جریان اجتماعی شدن سلامت به حساب می آید و باید همكاران در چنین نشست های تخصصی آن را مورد توجه قرار دهند.
اكنون كه دومین نشست توجیهی - مشورتی معاونت اجتماعی و در قطب یك نظام سلامت در خطه سرسبز شمال با حضور همكاران استان كهن سمنان برگزار می شود، امید می رود كه دستاوردهای درخشان آن نصیب جامعه شود و راهبرد اجتماعی شدن سلامت را كه خیر و بركات آن برای جامعه و مردم خواهد بود، گامی به جلو ببرد.
از درگاه خداوند توفیق همگان را خواستارم.»1397/05/10
16:05:00
5.0 / 5
5420
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما