دكتر احمدی خبر داد

آیین نامه اجرایی شهرك های دانش سلامت

آیین نامه اجرایی شهرك های دانش سلامت به گزارش مطب نما معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از بررسی آیین نامه اجرایی شهرك های دانش سلامت اطلاع داد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر وحید احمدی امروز، 26 مهرماه جاری در حاشیه یكصد و شصتم جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) اظهار نمود: فراخوانی برای جذب اعضای كمیسیون های تخصصی عتف به مراكز علمی و دانشگاه ها ارسال شد.

وی ادامه داد: طبق آیین نامه داخلی عتف برای انتخاب اعضای حقیقی باید فراخوان صادر شود و بر مبنای بررسی رزومه كاری آنها در كمیسیون دائمی عتف انتخاب می شوند.

وی با اشاره به اینكه این فراخوان به نشانی www. atf. gov. ir قابل دسترس است، تصریح كرد: همه افراد شاغل در مراكز آموزشی و پژوهشی و فناوری می توانند با رجوع به این آدرس درخواست خویش را ثبت كنند.

بررسی آیین نامه اجرایی شهرك های دانش سلامت

دبیر كل شورای عالی عتف بررسی آیین نامه اجرایی بند پ ماده ۷۴ قانون برنامه ششم را از جمله موضوعات مطرح در این جلسه برشمرد و اضافه كرد: بر مبنای متن قانون، دولت موظف است از بخش های خصوصی و تعاونی برای تولید شهرك های دانش سلامت حمایت كند.

احمدی ادامه داد: آیین نامه اجرایی این بند در چارچوب قوانین و بودجه سنواتی طی سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه تهیه می گردد و به تصویب هیات وزیران می رسد.

احمدی با اشاره به اینكه بر این اساس دولت از وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی خواسته این شهرك ها را تشكیل دهند، اظهار نمود: با ابلاغ دولت به وزارت علوم ما تدوین آیین نامه اجرایی آن را به دبیرخانه شورای عتف و كمیسیون مربوطه ارجاع دادیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ادامه داد: این كمیسیون آیین نامه اجرایی پیشنهادی خویش را در این زمینه تدوین كرده است.

به گفته وی، این امر یكی از موضوعات مطرح در برنامه پنجم توسعه است كه در این برنامه عملیاتی نشد و در برنامه ششم قرار است آیین نامه اجرایی آن تدوین شود.

وی، شهرك های دانش سلامت را مجموعه ای از ساختارهایی دانست كه بخش خصوصی با حمایت دولت در این حوزه سرمایه گذاری می كند.

احمدی، ماموریت این شهرك ها را تولید جاذبه برای بخش خصوصی و كمك به توسعه دانش سلامت، توسعه ترویج و آموزش رشته های مرتبط با حوزه سلامت، ذكر كرد و خاطرنشان كرد: فراهم كردن حمایت های لازم برای گسترش تحقیق و پژوهش های كاربردی در حوزه سلامت، حمایت از تاسیس و توسعه صنایع و سامانه های الكترونیكی و حمایت از تاسیس و توسعه صنایع دارویی و فرآورده های بیولوژیكی آرایشی و بهداشتی از جمله ماموریت های این شهرك است.

معاون پژوهشی وزیر علوم عرضه حمایت های لازم برای تجهیز و توسعه مراكز بهداشتی و درمانی و توان بخشی با رویكرد جامعه محور، بازتوانی طب سنتی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، عرضه حمایت های لازم به موسسات و شركت های دانش بنیان كه در حوزه سلامت كار می كنند، توسعه امكانات گردشگری سلامت و حمایت از زنجیره تبدیل دانش به ثروت و تولید چشمه ها و خوشه های فناوری در زنجیره تبدیل دانش به ثروت را از دیگر ماموریت های این شهرك ها دانست.

احمدی با بیان این كه این آیین نامه پیشنهادی در جلسه امروز مطرح و نظر اعضای كمیسیون عرضه شد، ادامه داد: این آیین نامه نیاز به اصلاحاتی داشت كه بر این اساس كارگروهی برای اصلاحات آن تشكیل شد تا بعد از اصلاحات این آیین نامه به هیات دولت برای تصویب نهایی عرضه شود.

گزارش سند توسعه فناوری كشاورزی

دبیر شورای عالی عتف دستور جلسه دوم را عرضه گزارش پیشرفت سند تدوین برنامه ملی علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان حوزه كشاورزی برشمرد و اضافه كرد: بر مبنای شرح تفصیلی وظایف شورای عتف، سیاست گذاری و عرضه برنامه های كلان علم و فناوری در حوزه های مختلف بر عهده این شورا است.

احمدی با بیان این كه در جلسه امروز سند ملی تحول علوم و فناوری های بخش كشاورزی ایران عرضه شد، اضافه كرد: در این سند بعد از بررسی در كمیسیون دائمی و دریافت نظرهای مراكز دانشگاهی و غیره، اقدام به تعیین چشم انداز بخش كشاورزی و چشم انداز بخش نظام علم و فناوری، ماموریت بخش كشاورزی، چالش های این حوزه، اهداف كلان و راهبردهای آن تعیین شده است.

به گفته وی، در این برنامه پیشنهادی ۱۳ هدف كلان عرضه شده است.

وی اظهار داشت: ذیل هر كدام از راهكارهای ملی تدوین شده، در این جلسه نظر حضار طرح و قرار شد پیشنهادات لحاظ شود و بعد از اصلاحات نهایی برای تصویب قطعی به شورای عالی عتف ارجاع داده شود. 

1396/07/26
21:28:21
5.0 / 5
4868
تگهای خبر: بهداشت , دارو , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما