ركورد جدید عمل جراحی در بیرجند به ثبت رسید

ركورد جدید عمل جراحی در بیرجند به ثبت رسید مطب نما: بیرجند - رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند اظهار داشت: تیم خیرخواهانه جراحی فوق تخصصی پلاستیك و ترمیمی ؛مرهم؛ با انجام 118 عمل جراحی در سه روز، ركورد جدیدی را در جهان به نام خود ثبت نمود.


دكتر كاظم قائمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: طی سه روز حضور تیم 34 نفره سلامت مرهم در خراسان جنوبی 118 عمل جراحی شكاف لب، كام و بیماری های فك و صورت در استان انجام شد.
'گروه فوق تخصصی جراحی پلاستیك و ترمیمی با عنوان «مرهم» روز سه شنبه دوازدهم تیرماه جاری در بیست و دومین سفر خیرخواهانه وارد بیرجند مركز استان خراسان جنوبی شد.'
بنابر اعلام سرپرست تیم جراحان پلاستیك داوطلب خدمت در مناطق محروم كشور بیش از یكهزار و 500 بیمار در 21 سفر گروه سلامت مرهم به مناطق محروم كشور به صورت مجانی جراحی پلاستیك و ترمیمی شدند.
پروفسور عبدالجلیل كلانتر هرمزی روز سه شنبه گذشته در نشست خبری در بیرجند اضافه كرد: گروه خیرخواهانه سلامت مرهم از سال 86 فعالیت خویش را آغاز كرد كه تابحال بیش از 16 هزار بیمار شكاف لب و كام و بیماری های مادرزادی فك و صورت توسط این تیم ویزیت مجانی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند روز جمعه (امروز) اظهار داشت: حدود یكهزار و 500 بیمار در 2 شیفت بامداد و عصر در بیمارستان فوق تخصصی رازی بیرجند ویزیت شدند كه روز نخست 25 عمل، روز دوم 50 عمل جراحی و روز سوم 43 مورد عمل جراحی انجام شد.
وی تصریح كرد: با براوردی كه داریم تیم مذكور از جهت آمادگی بیمارستان برای پذیرش بیماران رضایت كامل دارند همینطور نظم و انضباط در كار، پذیرش، بخش انتظار و ویزیت به صورت برنامه ریزی شده، انجام می گردد.
قائمی اظهار داشت: خوشبختانه تا این لحظه مشكلی وجود نداشته و چهره های مردم حاكی از رضایتمندی از این جریان بزرگ درمانی در استان است.
وی از صبوری مردم برای انجام مراحل پذیرش، ویزیت، انتظار و درمان تشكر كرد و اظهار داشت: تلاش داریم فرایند كار را برای رجوع كنندگان تسهیل نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند بیان كرد: علاوه بر افرادی كه فراخوان شده اند بیماران دیگری هم برای ویزیت رجوع می كنند كه اگر این فرایند درست صورت نگیرد شاید ازدحام جمعیت قابل كنترل نباشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم روز گذشته (پنجشنبه) با حضور در بیمارستان رازی بیرجند از روند كاری تیم جراحی پلاستیك و ترمیمی مرهم بازدید و از خدمات آنان قدردانی نمود.
علی اسماعیلی ضمن عیادت از بیمارانی كه مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، اظهار داشت: در یك روز حدود 50 عمل جراحی ترمیمی و پلاستیك در استان صورت گرفت كه از این حیث ركورد عمل جراحی در كشور زده شد.
این گروه پزشكی برای ویزیت و درمان مجانی ناهنجاری های مادرزادی جمجمه، فك و صورت تا شانزدهم تیرماه در خراسان جنوبی حضور دارد.
استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان و 460 كیلومتر مرز مشترك با افغانستان دارد.
7557*3028


1397/04/16
20:58:24
5.0 / 5
5172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما