تكذیب واردات بخارشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی بعلاوه توضیح سازمان غذا و دارو

تكذیب واردات بخارشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی بعلاوه توضیح سازمان غذا و دارو مطب نما: سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره نامه یكی از شركت های داروسازی به رییس كل بانك مركزی جهت اصلاح نام یك قلم كالا (بخارشور) در لیست واردات این شركت با ارز ۴۲۰۰ تومانی، توضیح داد و این مورد را مربوط به اشتباه در ترجمه كد مربوط به برخی لوازم اسپری های استنشاقی خواند.دكتر كیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا، در توضیح نامه یكی از شركت های داروسازی به رییس كل بانك مركزی جهت اصلاح نام یك قلم كالا (بخارشور) در لیست واردات این شركت با ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار داشت: ثبت و سفارشی توسط دو – سه شركت داروسازی در وزارت صنعت جهت واردات برخی لوازم داروسازی و برخی لوازم اسپری های استنشاقی انجام شده بود، اما متاسفانه كد مربوط به این اقلام از جانب كارشناسان امر در وزارت صنعت یا گمرك به اشتباه ترجمه و به نام بخارشور ثبت شده و این شائبه را تولید كرد كه شركت های وارداتی دارو، بخارشور وارد كرده اند. در حالیكه مبحث اینچنین نیست و بر همین مبنا هم شركت مربوطه طی نامه ای به بانك مركزی، خواهان اصلاح اشتباه مذكور را داشته است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اضافه كرد: تاكید می گردد كه چیزی به نام واردات بخارشور توسط شركت داروسازی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود نداشته و واردات صورت گرفته ادوات و وسایلی هستند كه در فرایند بسته بندی دارو استفاده می شوند و ترجمه عام بخارشور از كد مربوط به این وسایل، این مشكل را تولید كرد.

وی تصریح كرد: بخارشوری در كار نیست و تا كنون هم تخلفی در زمینه واردات داروها با ارز ۴۲۰۰ تومانی مشاهده نشده است. اقدامات طبق ثبت و سفارش ها صورت در حال انجام می باشد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: در ترجمه ها و كدگذاری های اقلام، افراد متخصص حضور ندارند و در عین حال فهرست اقلام هم خیلی زیاد است. این مورد هر چند در حالت عادی و در محاسبات اداری مشكلی را تولید نمی كند، اما در مواقع این چنینی كه بحث اطلاع رسانی در انظار عمومی است، مشكلات و شائبه هایی را بوجود می آورد.
1397/04/11
23:04:36
5.0 / 5
4969
تگهای خبر: تولید , دارو , داروسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما