160 پروژه عمرانی در حوزه سلامت استان ایلام افتتاح می گردد

160 پروژه عمرانی در حوزه سلامت استان ایلام افتتاح می گردد مطب نما: ایلام - رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام اظهار داشت: 170 طرح عمرانی درحوزه بهداشت و درمان این استان تا آخر سال 97 به بهره برداری می رسد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایرناریال دكتر كریم همتی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای سلامت شهرستان آبدانان اظهار نمود: برای تكمیل و بهره برداری از این تعداد طرح عمرانی شامل تجهیز و توسعه بیمارستان ها، احداث خانه های بهداشت روستایی، مراكز درمانی، ایستگاه های امداد و نجات بین راهی و تاسیسات پزشكی و پیراپزشكی در سطح شهرستان های دهگانه استان بخصوص مناطق كمتر توسعه یافته یك هزار میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی و استانی هزینه می گردد.
وی همینطور از هزینه كرد یك هزار و 600 میلیارد ریال طی سال قبل برای بروزرسانی مراكز بهداشت و درمان استان اطلاع داد و اضافه كرد: با همت دولت تدبیر و امید هم اكنون تمامی طرحهای عمرانی حوزه سلامت استان ایلام با پیشرفت فیزیكی مناسب درحال اجراست كه با بهره برداری از 170طرح در دست ساخت بخش زیادی از مشكلات بهداشتی و درمانی مردم رفع می گردد.
رییس دانشگاه علوم پزشكی استان ایلام تصریح كرد: با موافقت وزیر بهداشت و درمان دومین بالگرد اورژانس هوایی با تجهیزات كامل و پیشرفته و قدرت دید در شب به استان ایلام اختصاص یافته كه با تحویل آن در آینده نزدیك یك فروند بالگرد به منظور تسریع در انجام عملیات های اورژانس و انتقال بیماران و حادثه دیدگان حوزه جنوب ایلام در شهرستان آبدانان مستقر می گردد.
همتی شهرستان آبدانان را یكی از محروم ترین مناطق استان عنوان نمود و اظهار داشت: در جهت كاهش مشكلات و محرومیت های مزمن و تربیت كادر مورد نیاز دانشگاه علوم پزشكی با پیگیری های مستمر، آموزشگاه پرستاری در آبدانان راه اندازی می گردد.
وی خاطرنشان كرد: مجوز استخدام 160 نفر هم با استفاده از وزارت بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه دریافت شده كه بعد از تشریفات قانونی و برگزاری آزمون های عمومی و تخصصی بخشی از مشكلات و نیازهای تامین نیروی انسانی اداری و بهورزی دانشگاه علوم پزشكی ایلام برطرف می گردد.
وی با تاكید بر عرضه خدمت بی منت به مردم و دوری از سیاسی كاری در دانشگاه علوم پزشكی استان اضافه كرد: 6 هزار نفر كادر پزشكی، پیراپزشكی، آموزشی، اداری، اجرایی و خدماتی در 450 مركز تخصصی مشغول خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به جمعیت 600 هزار نفری استان ایلام هستند.
7174/6119


1397/04/08
20:13:05
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما