مطالعه محققان آمریكایی؛

خدمه پرواز بیشتر به سرطان مبتلا می شوند

خدمه پرواز بیشتر به سرطان مبتلا می شوند مطب نما: تهران- نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه خدمه پرواز نسبت به افراد عادی بیشتر به بعضی از سرطان ها مبتلا می شوند.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، محققان مدت هاست كه می دانند خطر مبتلا شدن به سرطان سینه و ملانوم در خدمه پرواز نسبت به عموم مردم بیشتر است.
اكنون محققان دانشگاه هاروارد آمریكا در این مطالعه جدید كه در مجله Environmental Health انتشار یافت، متوجه شدند كه خدمه پرواز علاوه بر سرطان های سینه و ملانوم بیشتر به سرطان پوست غیرملانوم، سرطان رحم، سرطان دستگاه گوارش، سرطان دهانه رحم و تیروئید مبتلا می شوند.
محققان در این مطالعه بیش از پنج هزار خدمه پرواز را مورد مطالعه قرار دادند و متوجه شدند كه خطر ابتلای به سرطان سینه در این افراد بیش از 50 درصد است و خطر ابتلای این افراد به سرطان های معده به بیش از 74 درصد افزایش می یابد.
این مطالعه دلایل افزایش خطر مبتلا شدن به این سرطان ها را در خدمه هواپیما نمی تواند ثابت كند اما محققان قرار گرفتن در معرض اشعه یونیزان (اشعه X و گاما) موجود در قسمت بالایی اتمسفر را به همراه اختلال در خواب و چرخه های غذا از عوامل تاثیر گذار در این افزایش عنوان كردند.
بر اساس نتایج این مطالعه خطر ابتلای خدمه پرواز به سرطان سینه 3.4 درصد، سرطان گردن رحم یك درصد، سرطان دستگاه گوارش 0.47 درصد و سرطان تیروئید 0.67 درصد است اما خطر مبتلا شدن به این سرطان ها در عموم مردم به ترتیب 2.3 درصد، 0.70 درصد، 0.27 درصد و 056 درصد است.
این مطالعه همینطور نشان داد كه احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست غیر ملانوم به ازای هر پنج سالی كه فرد بعنوان مهماندار هواپیما مشغول به كار است افزایش می یابد.
علمی**2038**1440


1397/04/07
14:07:45
5.0 / 5
5166
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما