نخستین مدرسه بیمارستان ایران در تهران

نخستین مدرسه بیمارستان ایران در تهران به گزارش مطب نما مراسم افتتاح نخستین مدرسه-بیمارستان رسمی ایران با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت، در بیمارستان فوق تخصصی كودكان علی اصغر تهران برگزار گردید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، صلاح الدین دلشاد، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشكی ایران در این مراسم، با اشاره به فعالیت ها و خدمات بیمارستان فوق تخصصی كودكان مهرآیین اظهار داشت: در بیمارستان های اطفال معمولا كودكانی وجود دارند كه از آموزش دور مانده اند و این خود مزید بر علت برای افسردگی كودكان دچار بیماری و پدر و مادرشان شده است. موسسه مدرسه-بیمارستان مهرآیین برای جلوگیری از این مساله در بیمارستان علی اصغر شكل گرفت و باید با قوت ادامه یابد.
سیاوش شهریور، معاون اجتماعی استاندار تهران نیز، با تجلیل از خدمات معاونت اجتماعی وزارت بهداشت اظهار داشت: مدرسه-بیمارستان مهرآیین كاری ماندگار در این سرزمین است و خواهد بود و باید با ایده های نوین گسترش پیدا كند. دانایی گمشده ما است و با وجود دانایی می توان به نقاط مثبت رسید. هر گاه از دانایی دور شده ایم، كشور به سمت قهقرا پیش رفته است. الحمدلله حضور دكتر هاشمی و دكتر ایازی در وزارت بهداشت، نشان آشكار حضور دانایی است.
ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت هم در این آیین با پرداختن به ضرورت اتخاذ روی كردهای نو و غیر از درمان در بیمارستان ها بخصوص مراكز بیمارستانی كودكان اظهار داشت: باید این گونه نگاه بكنیم كه هر یك از كودكان قرار است تبدیل به یك مریم میرزاخانی، بزرگ ترین ریاضی دان زن جهان، شوند.
ایازی اضافه كرد: نزدیك به یك سال و نیم پیش خانم عبدالعلی آمدند و در شورای اجتماعی وزارت بهداشت كار خویش را تشریح كردند و امیدواریم با قوت هر چه بیش تر ادامه یابد.
وی اظهار داشت: در پی بازدید وزیر پیشین آموزش و پرورش از بیمارستان دكتر شیخ مشهد و بازدید از شرایط آموزشی فراهم شده از جانب تشكل های غیردولتی برای كودكان درگیر بیماری، با اصرار ایشان، تفاهم نامه ای میان وزارت خانه های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در روز آخر دولت یازدهم به امضا رسید كه در آن وزارت خانه ها موظف به فراهم سازی شرایط آموزش برای كودكان و نوجوانان دچار بیماری شدند.
گفتنی است در حاشیه این برنامه كه با حضور خیران مدرسه ساز و سلامت برگزار و مقرر شد با هماهنگی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش، تفاهم نامه ای میان خیران مدرسه ساز و خیران سلامت برای راه اندازی و تولید مدرسه و فضاهای آموزشی ویژه كودكان در بیمارستان ها و مراكز درمانی كودكان تهیه و امضا شود.


 

1396/07/15
20:51:45
5.0 / 5
4885
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما