مشاور وزیر بهداشت:

تغییرات حمایت از داروهای بیماران خاص

تغییرات حمایت از داروهای بیماران خاص مطب نما: مشاور وزیر بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر ˮخروج داروهای بیماران خاص از فهرست كالاهای یارانه ایˮ تصریح داشت هیچ اتفاق جدیدی در زمینه پوشش بیمه ای داروهای بیماران خاص و صعب العلاج نیفتاده و وزارت بهداشت نیز بخشنامه جدیدی در این مورد نداشته است.


دكتر عباس زارع نژاد - رییس مركز روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا، افزود: حمایت ها از بیماران از جمله بیماری های خاص، مزمن و صعب العلاج مانند گذشته برقرار است و ارایه خدمات درمانی و دارویی به این بیماران همچنان ادامه دارد.

وی در توضیح بخشنامه اخیر دولت و اخباری با مضمون خروج داروهای بیماران خاص از فهرست كالاهای مشمول یارانه، افزود: هیچ بخشنامه ای با هدف كاهش پوشش بیمه ای، تغییر در قیمت و گران شدن دارو یا تغییر در تولید آن صادر نشده است و وزارت بهداشت برنامه ای در این حوزه نداشته و بخشنامه ای نیز در این مورد صادر و یا ابلاغ نشده است.

زارع نژاد ضمن اشاره به اقدامات انجام شده جهت تسهیل دسترسی بیماران به دارو و درمان مورد نیازشان در قالب طرح تحول نظام سلامت، مجددا تاكید كرد كه تغییری در روند خدمت رسانی به بیماران و دسترسی آنها از جمله در حوزه دارو اتفاق نیفتاده است. 

1396/07/12
23:31:52
5.0 / 5
5152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما