ارتباط گرمای جهانی با افزایش مقاومت آنتی بیوتیكی

ارتباط گرمای جهانی با افزایش مقاومت آنتی بیوتیكی مطب نما: تحقیقات نشان داده است افزایش دما باعث مقاومت آنتی بیوتیكی در شهرهای آمریكا شده است.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، تا كنون محققان این فرض را مطرح می كردند كه مقاومت آنتی بیوتیكی در نتیجه سوء مصرف و تجویز بیش از اندازه آن است. هر چند نتایج یك بررسی جدید از آن حكایت می كند كه تغییرات اقلیمی می تواند در این خصوص نقش داشته باشد.

محققان آمریكایی اظهار داشتند: تاثیرات آب و هوایی بر انواع بیماری های عفونی به صورت فزاینده ای مورد تایید قرار گرفته اما تا كنون این نخستین بار است كه وضعیت اقلیمی در مقاومت آنتی بیوتیكی مقصر شناخته شده است.

محققان همینطور معتقدند رابطه بین مقاومت آنتی بیوتیكی و دما با گذشت زمان می تواند افزایش پیدا كند.

در این بررسی نمونه هایی از مقاومت آنتی بیوتیك به سه گونه باكتریایی شایع مورد ارزیابی قرار گرفت. زمانیكه محققان اطلاعات موجود را با الگوی آب و هوایی مقایسه كردند رابطه ای بین افزایش دمای محلی، تراكم جمعیت و مقاومت آنتی بیوتیكی مشاهده نمودند.

به گفته محققان رشد جمعیت، افزایش دما و مقاومت آنتی بیوتیكی سه پدیده ای هستند كه هم اكنون در كره زمین در حال رخ دادن است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان معتقدند گرمای جهانی انتقال ارگانیسم های مقاوم به آنتی بیوتیك را تسریع كرده و شرایطی را فراهم ساخته كه ارگانیسم ها همزمان با تكامل و تكثیر مقاومت خویش را حفظ كنند.
1397/03/02
20:48:56
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما