لزوم ساماندهی فعالیت عطاری ها در استان یزد

لزوم ساماندهی فعالیت عطاری ها در استان یزد مطب نما: معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد با اشاره به لزوم ساماندهی فعالیت عطاری ها در استان، اظهار داشت: عطاری ها به هیچ عنوان نمی توانند شبه دارو عرضه كنند و فقط باید فرآوردهای گیاهی بفروشند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر محمدحسین مصدق در نشست خبری هفته سلامت در مورد توزیع عادلانه دارو در سطح استان، اظهار نمود: خوشبختانه به دنبال این سال ها در آموزش و پرورش رتبه های برتر كشور را كسب كرده ایم، توانستیم دانشكده داروسازی را در استان یزد راه اندازی نماییم.
وی با بیان این كه استان یزد نخستین استان كشور است كه ظرفیت های صدور مجوز داروخانه ای را به اتمام رسانده است، اضافه كرد: ظرفیت شهری صدور مجوز داروخانه ای در استان یزد كامل شده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی یزد صدور 9 مجوز داروخانه برای روستاهای استان را همچون اقدامات انجام شده در جهت توسعه عادلانه دارو دانست و بیان كرد: هم اكنون تمام شهرهای استان یزد به داروخانه شبانه روزی مجهز هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت ساماندهی نشده عطاری ها در سطح استان یزد، اظهار داشت: هیچ كدام یك از عطاری ها نمی توانند شبه دارو بفروشند.
این مقام مسئول با بیان این كه عطاری ها فقط می توانند داروهایی گیاهی عرضه كنند، خاطرنشان كرد: هم اكنون بیش از 200 عطاری مجوز دار و ۳۰۰ عطاری بدون مجوز در استان یزد فعالیت دارند.
معاون غذا و دارو علوم پزشكی یزد تصریح كرد: با عنایت به عطاری ها زیر نظر علوم پزشكی نیستند و مجوز خویش را از صنف و سازمان صنعت، معدن و تجارت می گیرند ما نمی توانیم بدون شكایت فردی برای بررسی وضعیت عرضه خدمات عطاری ها اقدام نماییم.
وی در انتها با بیان این كه كمپین در استان یزد راه اندازی شده و تمام مردم باید عضو آن شوند، اظهار داشت: 158 داروخانه خصوصی، 17 داروخانه بیمارستانی و 10 داروخانه شبانه روزی در استان یزد فعالیت دارند.1397/02/03
22:53:12
5.0 / 5
4999
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دارو , داروخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما