مدیر برنامه جهانی مراقبت پاك و ایمن سازمان بهداشت جهانی خبر داد

مرگ سالانه ۱۶ میلیون نفر در جهان بر اثر عفونت های بیمارستانی

مرگ سالانه ۱۶ میلیون نفر در جهان بر اثر عفونت های بیمارستانی مطب نما: مدیر برنامه جهانی مراقبت پاك و ایمن سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: سالانه ۱۶ میلیون نفر در جهان براثر عفونت های بیمارستانی جان خویش را ازدست می دهند.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا دیدیر پیتت امروز در كنفرانس علمی عفونت های بیمارستانی و آموزش بهداشت دست كه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد، اظهار نمود: روزانه حداقل ۵۰۰ هزار نفر در بیمارستان ها دچار عفونت می شوند و ۱۶ میلیون نفر هم سالانه در جهان از این عفونت ها جان خویش را ازدست می دهند.

وی اضافه كرد: این مشكل نه تنها در كشورهای دورافتاده و بدون امكانات رایج است بلكه در كشورهای پیشرفته هم اتفاق می افتد. هیچ كشور، سیستم درمانی و بیمارستانی وجود ندارد كه ادعا كند توانسته این مشكل را حل كند.

مدیر برنامه جهانی مراقبت پاك و ایمن سازمان بهداشت جهانی در ادامه اظهاركرد: در گذشته دست شستن مهم بود اما اكنون از بهداشت دست سخن می گوییم. انتقال آلودگی هنگام رعایت بهداشت دست كمتر از ۴۰ درصد است.

پیتت با اشاره به اینكه به صورت متوسط در بیمارستان هر فرد باید ۲۲ بار دستش را در طول روز بشوید، اظهار داشت: شستن دست بسیار زمان بر است و هر شستن دست یك تا یك و نیم دقیقه زمان می برد. اما بعد از یكسری مطالعات، روش بهداشت دست را پیش بردیم كه تنها ۱۵ تا ۲۰ ثانیه زمان می برد.

وی ادامه داد: این روش بسیار راحت است و فرد زمان بیشتری دارد. ضدعفونی كردن دست با الكل بهتر است، سریعتر عمل می كند و تابحال مقاومتی دربرابر آلودگی گزارش نشده است و حتی حداقل كاری كه انجام می دهد این است كه در آب صرفه جویی می كند.

مدیر برنامه جهانی مراقبت پاك و ایمن سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینكه «بهداشت دست با مایع ضدعفونی دست بهترین روش و استاندارد است»، اظهاركرد: پاسخ به این پرسش كه آیا ضدعفونی كردن دست تنها با الكل كار ساز است، منفی است.1397/01/28
15:31:38
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما