كبد چرب همراه با دیابت و فشار خون مرگ آفرین می گردد

كبد چرب همراه با دیابت و فشار خون مرگ آفرین می گردد مطب نما: تهران- دبیر اجرایی سی و چهارمین كنگره بین المللی رادیولوژی با تاكید بر تاثیر سبك زندگی ماشینی در مبتلا شدن به كبد چرب اظهار داشت: زمانی كه بیماری كبد چرب با دیابت و فشارخون همراه شود، خطر مرگ را چندین برابر می كند؛ بنابر این تشخیص به موقع این بیماری بسیار حائز اهمیت است.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از دبیرخانه كنگره، دكتر كوروش عبداللهی فرد در آستانه برگزاری سی و چهارمین كنگره بین المللی رادیولوژی ایران اظهار نمود: تغییر در سبك زندگی افراد، كاهش تحرك و افزایش وزن سبب انباشت چربی در كبد می گردد و با استفاده از سونوگرافی می توان به صورت عددی و توصیفی میزان چربی كبد را مشخص كرد.
معاون اجرایی و برنامه ریزی انجمن رادیولوژی با اشاره به لزوم شناسایی به موقع كبد چرب اظهار داشت: شناسایی، كنترل و بررسی نشست چربی در كبد جزو وظایف رادیولوژیست ها است كه در این كنگره موضوعات در رابطه با آن مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، همینطور موضوعات بدخیمی های گوارشی از دیگر مباحثی است كه در كنگره مدنظر قرار دارد.
وی اضافه كرد: سرطان هایی همچون سرطان روده بزرگ، مری و معده جزو سرطان های شایع دستگاه گوارش است كه غربالگری این سرطان ها با استفاده از اقدامات رادیولوژیست ها صورت می گیرد و جزو برنامه های مورد بحث در كنگره است.
دبیر اجرایی سی و چهارمین كنگره بین المللی رادیولوژی عنوان كرد: این سرطان ها با استفاده از رادیوگرافی با ماده حاجب یا سی تی اسكن قابل تشخیص می باشد و انجام كولونوسكوپی با استفاده از متخصصان مربوطه در تشخیص این سرطان ها امری مهم به حساب می آید، همینطور فعالیت رادیولوژیست ها در تشخیص، پیگیری عود و كنترل بیماری و مسیر بهبود مدنظر قرار دارد.
عبداللهی فرد با اشاره به اینكه در گذشته مبتلا شدن به كبد چرب بیشتر در مورد اشراف و افرادی كه الكل مصرف می كردند، شایع بود، اظهار داشت: در چهل سال اخیر به علت تغییر سبك زندگی و كاهش تحرك، مبتلا شدن به این بیماری افزایش یافته است.
وی در مورد رادیولوژی كودكان اظهار داشت: رادیولوژی در كودكان همچون بزرگسالان طی سال ها در دنیا انجام شده است؛ این در شرایطی است كه این مساله برای كودكان بسیار حساس است زیرا كودكان در حال رشد هستند و غدد جنسی و ارگان های مربوط به رشد آنها فعال است ازاین رو اشعه دستگاه های رادیولوژی می تواند برای آنها خطرناك تر باشد.
دبیر اجرایی سی و چهارمین كنگره بین المللی رادیولوژی عنوان كرد: امروزه در بعضی كشورهای دنیا استفاده از روش های محافظتی برای صدمه كمتر به كودكان حین انجام رادیولوژی صورت می گیرد و این مورد در كشور ما هم مد نظر قرار گرفته است اما هنوز مورد مطالبات جدی نیست.
سی و چهارمین كنگره بین المللی رادیولوژی در ایام 11 تا 14 اردیبهشت ماه در برج میلاد تهران با حضور اساتید و صاحب نظران داخلی و خارجی برگزار می گردد. در حاشیه این كنگره هم نمایشگاهی برگزار می شود كه انواع وسایل و تجهیزات رادیولوژی در آن عرضه و بیش از 120 شركت با یكدیگر به رقابت می پردازند.
علمی**1834**1440


1397/01/21
14:47:47
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما