تاتارستان خواهان استفاده از علم پزشكان ایرانی در حوزه پیوند شد

تاتارستان خواهان استفاده از علم پزشكان ایرانی در حوزه پیوند شد مطب نما: مشهد - مدیركل امور وزارتی وزارت بهداشت تاتارستان اظهار داشت: پیشرفت علم پزشكی ایران در حوزه پیوندها عالی و بیشتر از كل كشور روسیه است و تلاش می نماییم با استفاده از توان حوزه پزشكی ایران و خراسان رضوی در زمینه پیوندها پروژه های مشتركی داشته باشیم.


'جاو آیزیتورف' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: بخش پیوندها در ایران بسیار پیشرفته است و تاتارستان می تواند با پزشكان مشهد و سایر نقاط ایران پروژه های مشتركی برای بهره گیری از دانش و تجربه آنان در بخش پیوند اجرا نماید.
وی اظهار نمود: ایران و خراسان رضوی دارای سطح بسیار عالی در پزشكی هستند و كلینیك های پزشكی فوق العاده و متخصصان خوبی دارند.
وی اضافه كرد: روسیه در حوزه پیوندها چندان پیشرفتی نداشته است و این بخش پزشكی می تواند زمینه ساز گسترش همكاری های علمی و پزشكی بین دو طرف باشد.
مدیركل امور وزارتی وزارت بهداشت تاتارستان اظهار داشت: آنچه در سفر هیات پزشكی جمهوری تاتارستان به مشهد حاصل شد، توافق بین یكی از شركت های پیشرفته تاتارستان به نام 'ایدوس' با دانشگاه علوم پزشكی مشهد است كه شركت مذكور در مورد تولید شبیه سازهای آموزشی در حوزه پزشكی و غیرپزشكی فعالیت می كند.
وی اظهار نمود: شركت ایدوس با دانشگاه علوم پزشكی مشهد به این توافق رسیدند كه یك مركز آموزشی برای دانشجویان و پزشكان جراح ایرانی و كل منطقه خاورمیانه در مشهد در زمینه شبیه سازها راه اندازی كنند.
مدیركل امور وزارتی وزارت بهداشت تاتارستان اظهار داشت: آغاز فعالیت مشترك شركت ایدوس با دانشگاه علوم پزشكی مشهد در مورد راه اندازی این مركز آموزشی، محركی برای اجرای طرح های مشترك بعدی نه تنها در این استان بلكه در منطقه است.
5132/7489


1396/12/23
14:52:05
5.0 / 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما