مدیرعامل كانون هموفیلی ایران مطرح كرد

ضرورت تصویب قانونی در جهت حمایت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد

ضرورت تصویب قانونی در جهت حمایت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد مطب نما: مدیرعامل كانون هموفیلی ایران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده جهت برگزاری یازدهمین همایش سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: بزرگ ترین مطالبه سازمان های مردم نهاد تصویب قانون در حوزه حمایت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد است.


احمد قویدل - دبیر دوره ای شورای هماهنگی همایش های سازمان های غیردولتی ایران در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: این شورا كه از سال ۱۳۸۴ با همكاری، هماهنگی و كار داوطلبانه گروهی از سازمان های مردم نهاد تشكیل و تلاش خویش را به برگزاری همایش های سالیانه با هدف هم افزایی و كمك به طرح و بررسی موضوعاتی كه می تواند تشكل های اجتماعی را برای رسیدن به اهداف كمك نماید، معطوف كرده است. موضوعات این همایش ها كه یازدهمین آن در اصفهان برگزار می شود، به ترتیب ۱۰ همایش قبلی بعد از نظرسنجی از سازمان های مردم نهاد عضو و غیرعضو كه در حوزه های مختلف همچون سلامت، محیط زیست، صدمه های اجتماعی، كودكان، زنان، خیریه، پژوهش و آموزش، خانواده و... انتخاب می گردد.
وی در توضیح ماهیت كشوری این همایش ها اظهار داشت: بر مبنای رویه جاری و مصوبه شورا مدیران شورا موظفند كه این همایش ها را حداقل با حضور ۱۲۰ سازمان مردم نهاد از حداقل ۲۰ استان كشور برگزار كنند. كلیه سازمان های مردم نهاد در سطح كشور می توانند برای میزبانی این همایش سالیانه اعلام آمادگی كنند و به تناسب آمادگی، دبیر اجرایی همایش از همان تشكل میزبان خواهد بود. با عنایت به مشاركت سازمان های مردم نهاد از سراسر كشور، وزارت كشور، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان محیط زیست از برگزاری این همایش ها حمایت كرده اند. اعضای شورا هم همه ساله با رای نمایندگان سازمان های مردم نهاد كه معرفی نامه كتبی از تشكل خود دارند، انتخاب می شوند و داوطلبانه این همایش ها را برگزار می كنند.
قویدل اضافه كرد: همایش یازدهم در ایام نهم و دهم اسفند ماه در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می گردد. سخنرانان مراسم افتتاحیه این همایش استاندار اصفهان، دكتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت و دكتر كمال اكبری معاون مشاركت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی كشور خواهند بود. بسیار امیدواریم با حضور دكتر اكبری اخبار جدیدی از وضعیت لایحه قانون سازمان های مردم نهاد برای تقدیم به مجلس به اطلاع شركت كنندگان در همایش برسد. بدون شك بزرگ ترین مطالبه سازمان های مردم نهاد تصویب قانون در حوزه حمایت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد است.
دبیر دوره ای شورای هماهنگی همایش ها مرتبط با شكل برگزاری همایش یازدهم اظهار داشت: در این همایش پنج نشست با موضوعات «توسعه پایدار»، «مشاركت اجتماعی»، «مسئولیت اجتماعی»، «مطالبه گری اجتماعی»، «هم اندیشی در حوزه لایحه قانون حمایت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد» برگزار می شود كه مدیریت این پنل ها هم با فعالان اجتماعی در حوزه سازمان های مردم نهاد و جامعه مدنی است. در هر یك از نشست ها سه سخنران و یك مدیر اداره كننده جلسه پرسش و پاسخ پیش بینی شده و این فرصت برای شركت كنندگان وجود دارد كه در ارتباط دو سویه سوالات خویش را طرح كنند.
قویدل اضافه كرد: تلاش شورا این بوده كه در نشست های گفت وگو از سخنرانانی استفاده نماید كه دانش و تجربه آنها پاسخگوی نیازهای شركت كنندگان باشد. همچون سخنرانان پنل های این همایش می توان به مدیرعامل جمعیت امداد دانشجویی امام علی (ع)، عضو هیات مدیره موسسه حامیان جامعه مدنی، مدیرعامل بنیاد بین المللی پیشگیری و كنترل دیابت ایرانیان، رئیس كرسی سلامت اجتماعی یونسكو، قائم مقام مشاركت های مردمی سازمان بهزیستی كشور و... هستند.
وی ادامه داد: در نشست قانون با عنایت به حضور نمایندگانی از حوزه های دولتی و غیر دولتی این انتظار را داریم كه مسایل اساسی حوزه قانون تدقیق شود و انتظارات سازمان های مردم نهاد از لایحه دولت تدقیق و تقدیم دولت شود.
قویدل در انتها ضمن ابراز امیدواری از برگزاری موفق این همایش اظهار داشت: در مراسم اختتامیه این همایش بیانیه همایش یازدهم كه توسط گروهی از اعضای شورا و شركت كنندگان در همایش در طول برگزاری تهیه خواهد شد و حاوی نتایج برگزاری و مطالبات سازمان های مردم نهاد شركت كننده است، منتشر خواهد شد.1396/12/07
17:03:24
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما