ایران چند پزشك دارد؟

ایران چند پزشك دارد؟ مطب نما: قائم مقام وزیر بهداشت تعداد پزشكان عمومی و متخصص در كشور را اعلام نمود.


دكتر ایرج حریرچی در گفت وگو با ایسنا، درباره تعداد پزشك عمومی و متخصص در كشور، اظهار داشت: هم اكنون ۴۲ هزار و ۸۲۲ پزشك عمومی، ۳۹ هزار و ۸۹۲ پزشك متخصص، ۱۴ هزار و ۳۱۴ رزیدنت در حال تحصیل برای تخصص و ۲۰۰۵۱ نفر دندان پزشك در كشور مشغول به كار هستند. بر این اساس مجموعا بیش از ۱۱۷ هزار و نفر شاغل در كشور پزشك و داندان پزشك عمومی، متخصص، فوق تخصص و یا در حال تحصیل برای تخصص داریم.
وی اضافه كرد: در مقایسه با افزایش ۲.۲ برابری جمعیت پس از انقلاب اسلامی، شاهد افزایش ۱۲ برابری تعداد پزشكان هستیم؛ چراكه به صورت كلی پیش از انقلاب اسلامی كمتر از ۱۰ هزار نفر پزشك و دندان پزشك عمومی و متخصص در كشور مشغول به كار بوده اند.
حریرچی ادامه داد: از نزدیك ۴۰ هزار نفر پزشك متخصص و فوق تخصص، ۱۳ هزار و ۹۹۷ نفرشان به صورت انحصاری فقط در مراكز دولتی و ۲۴۸۰ نفرشان هم به صورت انحصاری در مراكز عمومی غیردولتی مانند ارتش و تامین اجتماعی فعالیت می نمایند. همینطور ۸۳۷ نفر به صورت مشترك در بخش های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی فعالیت نموده و مجموع این سه گروه هیچ گونه فعالیت خصوصی ندارند.
قائم مقام وزیر بهداشت تصریح كرد: به عبارت دیگر ۱۷ هزار و ۳۷۱ نفر یا ۴۳.۶ درصد پزشكان متخصص در كشور فعالیت خصوصی نداشته و فقط با تعرفه های مصوب دولتی كار و خدمت رسانی می كنند.1396/11/26
16:33:40
5.0 / 5
5289
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما