رتبه ۲۲ جهانی ایران در تولید علم ژنتیک

رتبه ۲۲ جهانی ایران در تولید علم ژنتیک به گزارش مطب نما، در کنگره ژنتیک علاوه بر برگزاری ایده بازار محققان ۱۵ کشور دنیا آخرین یافته های خویش را عرضه می دهند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر پورکاظمی، دبیر علمی ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران در نشست خبری امروز، از این رویداد بعنوان یک جشنواره یاد کرد و اظهار داشت: از آنجاییکه این کنگره دارای مجموعه برنامه هایی از سطح دانش آموزی و تبیین مفاهیم ژنتیک تا بالاترین سطح برای متخصصان این حوزه است، ازاین رو این کنگره در چارچوب جشنواره برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به بخش های مختلف این رویداد اظهار داشت: ژنتیک انسانی، گیاهی، جانوری، سلول های بنیادی، زیست واره ها و بانکهای ژنی از بخش های این کنگره است.
وی افزوذ: در این کنگره ۷۹۴ مقاله دریافت شد و داوری صورت گرفت. از این تعداد ۷۵۸ مقاله پذیرفته شده که ۶۴ مقاله در چارچوب سخنرانی و ۶۹۴ مقاله در چارچوب پوستر عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد: مقالات پذیرش شده از ۷۵۸ مقاله در گرایش های تخصصی مختلفی بود که در گرایش ژنتیک انسانی ۳۷۵ مقاله، ژنتیک گیاهی ۱۸۸ مقاله، ژنتیک جانوری ۱۷۹ مقاله، ملاحظات اخلاقی و ایمنی زیستی ۲۶ مقاله، سلول های بنیادی و ریزسازواره ها ۱۵ مقاله پذیرفته شده اند.
پورکاظمی افزود: در این کنگره ۱۷ کارگاه آموزشی برگزار می گردد که تا کنون ۶ کارگاه با رویکرد انتقال فناوری و عرضه آخرین فناوری ها به محققان برگزار شده است.
دبیر علمی این کنگره ایده بازار را از دیگر بخش های این رویداد نام برد و اضافه کرد: در دومین روز این رویداد ایده های برتر منتخب عرضه و به بهترین آنها جوایزی اعطا می شود.
در این جلسه همینطور دکتر موسوی، دبیر بخش بین الملل این کنگره همینطور به رتبه ایران در حوزه علم ژنتیک اشاره و اظهار نمود: ایران در تولید علم ژنتیک در دنیا رتبه ۲۲ و در منطقه رتبه دوم را کسب کرده است.
وی ضمن اشاره به بخش بین المللی ششمین کنگره اعلام نمود: محققانی از بیشتر از ۱۵ کشور دنیا همچون کانادا، اسپانیا، هلند، فنلاند، استرالیا، آمریکا، آلمان، انگلیس، نیوزلند، سوئد، مجارستان، روسیه، ترکیه، عراق، افعانستان و محققان و اندیشمندان ایرانی عرضه مقاله دادند.
به قول وی بیست سخنران به صورت آنلاین و حضوری آخرین یافته های خویش را عرضه می دهند.1403/04/15
11:01:15
5.0 / 5
74
تگهای خبر: آموزش , پذیرش , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما