پیرو تفاهم نامه همكاری دانشگاه امیركبیر با وزارت فرهنگ؛

مرکز پژوهش و فناوری چاپ تاسیس می شود

مرکز پژوهش و فناوری چاپ تاسیس می شود مطب نما: به گزارش مطب نما، مرکز پژوهش و فناوری چاپ پیرو انعقاد تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس می شود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، این تفاهمنامه به منظور توسعه دانش و علوم فناوری و گسترش سامانه های مدیریت و فرآیند توانمندسازی و توجه به مبحث صنعت و علوم و فناوری چاپ در نقشه جامع علمی کشور و ایجاد رشته های فنی و مهندسی با گرایش چاپ و در نهایت راه اندازی رشته تخصصی چاپ در جهت کارآفرینی و اشتغال و ورود دانش آموختگان رشته های مختلف چاپ به عرصه های تولید، فناوری، پژوهش و آموزش منعقد شده است.

«ایجاد گرایش های چاپ و صنایع وابسته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و حرکت به سمت ایجاد یک رشته بین رشته ای در حوزه چاپ»، «تاسیس مرکز پژوهش و فناوری چاپ مجهز به لابراتوار ها و کارگاه های تخصصی (انستیتو چاپ) به منظور پژوهش و فناوری در موضوعات در رابطه با حوزه چاپ و صنایع وابسته»، «حمایت از تاسیس و تقویت شرکتهای دانش بنیان در رابطه با تولید مواد اولیه و فناوری چاپ» از اهداف این تفاهمنامه به حساب می آید.

این تفاهمنامه بین دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر سید حسن قدسی پور رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر منعقد شده است.

وزارت فرهنگ موظف است تعامل و همکاری در تدوین سرفصل ها و تعیین کارگروه های تخصصی برای اجرای هر یک از مبحث این تفاهمنامه با دانشگاه داشته باشد.
همکاری در زمینه تجهیز امکانات و تجهیزات لابراتوار های در رابطه با چاپ در دانشگاه برابر مقررات مربوطه، حمایت مادی و معنوی لازم به منظور فراهم کردن زیرساخت های لازم و دریافت مجوزهای مربوط در اجرای تفاهمنامه بر مبنای شرح خدمات در رابطه با اهداف تفاهمنامه، مشارکت دادن مؤثر دانشگاه در سیاستگذاری های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در رابطه با حوزه چاپ در قالب قوانین و مقررات مربوطه، تشویق و سوق دهی بخش خصوصی درگیر در حوزه چاپ به تعامل دانشی و فناورانه با دانشگاه از دیگر وظایف وزارت خانه به حساب می آید.

به نقل از دانشگاه امیرکبیر، از طرفی، همکاری به منظور فراهم آوردن زیر ساخت های لازم و دریافت مجوزهای مربوط در اجرای تفاهمنامه بر مبنای شرح خدمات در رابطه با اهداف تفاهمنامه، همکاری و حمایت به منظور تخصیص امکانات دانشگاهی وفق مقررات در جهت اجرای تفاهمنامه، دریافت مجوزهای لازم از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعیین اعضای هیات علمی در رابطه با موضوع، همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری و تعامل در جهت دهی به نیازهای علمی و فناورانه حوزه چاپ از وظایف دانشگاه در اجرای این تفاهمنامه هم به حساب می آید.
منبع:

1401/11/13
16:10:20
5.0 / 5
215
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما