رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران:

زیرساخت های شهر علم شهید سلیمانی آماده شده

زیرساخت های شهر علم شهید سلیمانی آماده شده به گزارش مطب نما، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه زیرساخت های «شهر علم شهید سلیمانی» آماده شده و امیدوارم بزودی در این عرصه به سوددهی برسیم، اظهار داشت: در نظر داریم ۵۰۰ شرکت استارت آپی را در آنجا مستقر نماییم. در پژوهش هم نگاهمان، علم نافع و پژوهش های کاربردی است و درحال شاخص گذاری در این عرصه هستیم.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر حسین قناعتی در بیست و هشتمین سالگرد تاسیس مرکز پژوهش های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مجمع عمومی این مرکز، حضور در جمع دانشجویان نخبه بعنوان سرنوشت سازان کشور را مغتنم دانست و اظهار داشت: شما می توانید تغییرات بزرگی در کشور ایجاد کنید.
وی ادامه داد: کشور ما سابقه بسیار درخشانی در تمامی شاخه های علوم همچون طب دارد. رازی و ابوعلی سینا بزرگانی هستند که کتب و دست نوشته هایشان سال ها مبنای طب در دنیا بوده است. وقتی این افتخارات ملی را داریم، بر ما اجبار و التزام است تا راه آنها را ادامه دهیم و این کار نیازمند شناخت شرایط زمان و مکان است.
قناعتی، تفکر خلاق و به روز بودن را مهم خواند و اظهار داشت: درک شرایط زمان، درست اندیشیدن و به روز بودن خیلی مهم است و البته این به معنای نفی گذشته و بی توجهی به آن نیست. در ژاپن با وجود رشد خیلی خوب در علم و تکنولوژی، به سنت ها، اصول اخلاقی و احترام به بزرگان هم همچنان پایبند هستند. به روز بودن به این مفهوم نیست که فرهنگ بسیار غنی ایرانی و اسلامی خویش را فراموش نماییم. در زمینه علوم باید به روز باشیم و آخرین تکنولوژی ها را به کار بگیریم.
رئیس دانشگاه، مدیریت را امری دشوار و نیازمند دانش، تجربه و نگاه جامع دانست و اظهار داشت: مدیریت در پژوهش و به صورت کلی مدیریت، نیازمند هوشمندی و اشراف علمی است. مدیریت مقوله ای بسیار دشوار است و باید با نگاه تیمی و دانش فراوان همراه باشد.
وی عدم قطعیت را یکی از مداخلات مهم در مدیریت دانست و تصریح کرد: درست هنگامی که سازمان جهانی بهداشت، کارگروهی برای ریشه کنی فقر، بیسوادی و دستیابی به برابری بوجود آورده بود، کرونا تمامی این برنامه ریزی را بر هم ریخت و الان برآوردها نشان دهنده آن است که مشکلات اقتصادی در سالهای آینده، معادلات جهان را برهم می ریزد.
قناعتی، بر لزوم برنامه محوری تصریح کرد و اظهار داشت: برای دستیابی به موفقیت باید برنامه محور باشیم و افق ها و برندهای آینده را بشناسیم و بدانیم در دنیا برای آینده پزشکی چه برنامه ریزی هایی شده است. به روز باشید، به مسیر خود اشراف داشته باشید و برنامه های استارت آپی خویش را بر مبنای دانش پایه ریزی کنید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اظهار امیدواری برای ادامه فعالیتهای خوب در مرکز پژوهش های علمی دانشجویان، اضافه کرد: امیدوارم این روال خوبی که جریان داشته، ادامه یابد و شاهد فعالیتهای خوب و موفقیت دانشجویان در این مرکز باشیم.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، او همینطور حرکت برنامه محور را سرلوحه اقدامات حوزه ریاست این دانشگاه عنوان و اظهار نمود: زیرساخت های «شهر علم شهید سلیمانی» آماده شده و امیدوارم بزودی در این عرصه به سوددهی برسیم. در نظر داریم ۵۰۰ شرکت استارت آپی را در آنجا مستقر نماییم. در پژوهش هم نگاهمان، علم نافع و پژوهش های کاربردی است و درحال شاخص گذاری در این عرصه هستیم. (از سال قبل شهر علم شهید سلیمانی به وسعت ۱۷ هکتار در منطقه یافت آباد تهران درحال تاسیس است).
قناعتی در انتها از دانشجویان خواست تا "نگاهشان امیدوارانه باشد" و تصریح کرد: در شرایط بسیار سختی، کشور حفظ شد و جنگ در کشور مدیریت شد. حالا زمان آن رسیده که با نگاه امیدوارانه برای رشد دانشگاه و کشور فعالیت نماییم.
منبع:

1401/11/12
07:43:17
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما