معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خبر داد

افزایش پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی

افزایش پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی به گزارش مطب نما، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اعلان اینکه هزینه پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی بالا رفته است، اظهار داشت: امسال برای شرکت های دانش بنیان برتر، هسته های فناور برتر و محصول برتر جوایز بیشتری در نظر گرفته ایم.


دکتر یونس پناهی در گفت و گو با ایسنا، درباره برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، اظهار داشت: این جشنواره سوم بهمن ماه سال جاری در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
وی هدف اصلی برگزاری این جشنواره را پشتیبانی از فناوری ذکر کرد و اظهار داشت: تفاوت جشنواره رازی امسال با سالهای قبل این است که محور حمایت ما از تحقیقات فناورانه خواهد بود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اشاره کرد: در سالهای قبل در این جشنواره دانشجویان با پژوهشگران و نخبگان جوان در یک گروه قرار داشتند و عنوان شده بود که H-index آنها باید بالای ۱۲ باشد.
وی افزود: ولی ما امسال برای نخستین بار دانشجویان را از گروه نخبگان جدا کردیم و شرط H-index را برداشتیم، بدین سبب شانس موفقیت دانشجویان در این جشنواره چند برابر شده است و اصرار ما بر این است که دانشجویان حتما شرکت نمایند.
پناهی ضمن بیان این که هزینه پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی بالا رفته است، اظهار داشت: امسال برای شرکت های دانش بنیان برتر، هسته های فناور برتر و محصول برتر جوایز بیشتری در نظر گرفته ایم.
وی اشاره کرد: سال قبل در جشنواره یک بخش به عنوان محصول برتر، حمایت می شد؛ ولی امسال علاوه بر محصول؛ هسته فناور، شرکت دانش بنیان برتر و... نیز حمایت می شوند و در کل زمینه کاری را فناورانه در نظر گرفتیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار داشت: جشنواره رازی ما امسال هم از نظر محتوایی و هم از نظر تعداد شرکت کنندگان پربارتر خواهد بود و فراخوان شرکت در جشنواره را تمدید کردیم.
وی با اعلان اینکه امسال شرکت کنندگان در جشنواره رازی قابل توجه بوده است، اظهار داشت: پژوهشگران، دانشگاهیان و هم جوانان شرکت خوبی داشتند.
پناهی درباب مزایای شرکت در جشنواره اظهار داشت: دانشجویان وقتی در جشنواره رازی مقام بیاورند، به عنوان نخبه محسوب می شوند و می توانند از مزایای خاص نخبگان بهره مند شوند.
وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی نیز در صورت کسب مقام در این جشنواره به طور معمول دو پایه ارتقا می گیرند و جایزه گرفتن در جشنواره رازی از نظر ارتقا برای اعضای هیئت علمی مزایای خوبی دارد.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به تصویب بخشنامه پشتیبانی از تولید علم و فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: ما اخیراً یک بخشنامه پشتیبانی از تولید علم و فناوری را تصویب کردیم که الان در مرحله داوری است.
وی ادامه داد: تا کنون در چند جلسه با معاونین تحقیقات وفناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور این بخشنامه را مرور کردیم و تا اواسط هفته جاری بررسی این بخشنامه تمام می شود. از سال آینده از تمام دانشجویان و پژوهشگران و افرادی که مقاله های کاربردی و مسئله محور منتشر کنند، بطور قطع حمایت خواهیم کرد.1401/08/29
14:52:05
5.0 / 5
340
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما