نخستین گام فناوری و نوآوری با ایجاد مراکز نوآوری

نخستین گام فناوری و نوآوری با ایجاد مراکز نوآوری مطب نما: معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به سیر تکاملی زیست بوم فناوری و نوآوری در پژوهشگاه ها اظهار داشت: در گام اول با ایجاد مراکز نوآوری باید به این چرخه ورود کرد و سپس در گام های بعدی با ایجاد مراکز رشد واحدهای فناور و در نهایت ایجاد قطب های فناوری و نوآوری زنجیره زیست بوم فناوری و نوآوری تکمیل شود.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در مجمع پژوهشگاه های ملی کشور که در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد، به ارائه سخنانی پیرامون تقویت جایگاه و نقش پژوهشگاه ها در توسعه و تجاری سازی فناوری و حل مشکلات و چالش های کشور پرداخت.

وی با اشاره به راهبردهای معاونت فناوری و نوآوری در جهت تقویت این جایگاه اظهار داشت: ما در ۵ بخش توسعه، تکمیل و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری کشور، تجاری سازی فناوری و اشتغال آفرینی دانش بنیان، آموزش و ترویج کارآفرینی و فرهنگ دانش بنیانی در کشور، طراحی، تدوین و پایش نظام ملی نوآوری در زمینه آموزش عالی و ماموریت گرایی و هدایت ظرفیت های فناورانه در جهت حل مسائل کلان کشور راهبردهای خودرا ارائه کرده ایم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار داشت: تشویق و تسهیل ایجاد مراکز کارآفرینی و نوآوری، مراکز رشد، پردیس های فناوری و نوآوری و پارک های علم و فناوری در دانشگاه ها، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی و پشتیبانی از ایجاد قطب های فناوری و نوآوری در پژوهشگاه ها همچون برنامه های ما در جهت توسعه، تکمیل و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری کشور است.

وی با اشاره به سیر تکاملی زیست بوم فناوری و نوآوری در پژوهشگاه ها، اضافه کرد: در گام اول با ایجاد مراکز نوآوری باید به این چرخه ورود کرد و سپس در گام های بعدی با ایجاد مراکز رشد واحدهای فناور و در نهایت ایجاد قطب های فناوری و نوآوری زنجیره زیست بوم فناوری و نوآوری تکمیل شود.

هچنین در این جلسه دکتر علی باقر طاهری نیا، رییس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و دبیر مجمع پژوهشگاه های ملی کشور از اعلام آمادگی پژوهشگاه های ملی برای پذیرش دانشجوی بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا آگاهی داد.

سپس دکتر نکومنش، رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به معرفی ماموریت ها، ظرفیت ها و توانمندی های این پژوهشگاه پرداخت.

وی با اشاره به روند افزایشی طرح های فناور در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اظهار داشت: این پژوهشگاه باتوجه به ظرفیت موجود در جهت توسعه فناوری گام های بزرگی برداشته و بنابر اعلام ISC در آخرین رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ایران در میان پنج پژوهشگاه برتر کشور قرار گرفته است.

رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اضافه کرد: با ایجاد کانون های تحقیقاتی پلیمرهای مهندسی و غشاء و تشکیل هسته چاپ سه بعدی در حوزه هم افزایی و تحقیقات متمرکز کارهای شایان توجهی داشته ایم.

در بخش پایانی این جلسه دکتر شعبانی، رییس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی به ارائه سخنانی پیرامون تحول و بازبینی در ماموریت پژوهشگاه ها با هدف اثربخشی نتایج پژوهش در جامعه پرداخت.

به نقل از وزارت علوم، دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم و رؤسای پژوهشگاه های ملی کشور بعد از این جلسه از مرکز تجاری سازی و نوآوری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران بازدید کردند.

منبع:

1401/04/29
21:43:48
5.0 / 5
468
تگهای خبر: آموزش , پذیرش , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما