یك پژوهشگر:

طرح های پژوهشی کاربردی، گسترش یابند

طرح های پژوهشی کاربردی، گسترش یابند لرستان پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه لرستان اظهار داشت: طرح های پژوهشی کاربردی، باید گسترش یابند.


فریبرز فتحی چگنی، اظهار نمود: اجرای طرح های پژوهشی کاربردی و مساله محور و تهیه مقالات به روز، با همکاری اساتید دانشگاه، سبب انتخاب من بعنوان یکی از پژوهشگران برتر دانشگاه لرستان در سال ۱۴۰۰ شد.
وی خاطرنشان کرد: معتقدم مقاله یا طرح تحقیقاتی باید از نوع کاربردی باشد و بتواند علاوه بر شناسایی مسائل و مشکلات، راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکل را هم عرضه نماید.
این دانشجوی دکترای مدیریت دولتی تصریح کرد: به نظرم، استاد و دانشجو باید همواره مشکلات روز جامعه را رصد کنند و برای کاستن از مشکلات، راهکارهای علمی و کاربردی ارائه نمایند.
فتحی چگنی درباره خصوصیت های طرح ها و مقالاتش، افزود: ما برپایه نیازسنجی سازمان های دولتی و شرکتهای دانش بنیان، طرح های پژوهشی کاربردی را اجرا کردیم.
وی بیان نمود: به صورت مثال، ما، این مشکل را در چارچوب طرح تحقیقاتی بررسی می کردیم که علت بهره وری پایین در فلان سازمان یا شرکت چیست و بعد، راهکارهای کاربردی علمی را برای رفع مشکل به مدیران سازمان و شرکت، عرضه می کردیم.
این پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه لرستان افزود: یکی دیگر از اقداماتی که اجرا کردیم مطالعات و تحقیقات مقایسه ای است؛ به این مفهوم که مشکلات مشابه را در سایر کشورها هم مطالعه می نماییم تا بتوانیم نگاه تطبیقی و جامعی در طرح ها داشته باشیم.
فتحی چگنی اظهار نمود: طرح ها و مقالات، فقط در سطح استان نبوده اند؛ بلکه فراتر از استان و در سطح ملی هم آنها را اجرا کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: فقط شناسایی مشکلات، کافی نیست بلکه در مقالات و طرح های پژوهشی باید راهکار ها برای رفع مشکلات نیز، عرضه شوند.
این دانشجوی دکترای مدیریت دولتی تصریح کرد: نهاد دانشگاه نباید نسبت به مسائل و مشکلات جامعه بی تفاوت باشد بلکه بایستی ارتباط بین دانشگاه با بخش های مختلف جامعه را گسترش داد.
فتحی چگنی افزود: توقع ما این است بیش ازپیش، دانشجویان و اساتیدی که در زمینه های کاربردی و مساله محور، تحقیقات و پژوهش، اجرا می کنند مورد حمایت و تقدیر، قرار گیرند.
وی بیان نمود: همچنین، بایستی ارتباطات و همکاری بین دانشگاه لرستان و سایر سازمان ها، ادارات و شرکت ها را گسترش داد.
پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه لرستان افزود: باتوجه به شعار سال، نیاز است فعالیتهای دانش بنیان دانشگاهی را هم تقویت کرد که خروجی این گونه فعالیت ها، اشتغال آفرینی و کارآفرینی باشد.1401/03/18
23:56:07
5.0 / 5
253
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما