رییس هیات انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان تجهیزات پزشكی:

70 درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود

70 درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود به گزارش مطب نما تهران_ ایرنا_ رئیس هیات انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با اشاره به ظرفیت تولید داخلی، اظهار داشت: 70 درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود.


به گزارش مطب نما به نقل از ایرنا، مجید روحی روز سه شنبه در افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی دارویی و آزمایشگاهی با اشاره به دو سال قبل و همه گیری کرونا و وقوع بحران در سراسر جهان و ایران اظهار داشت: این دوره زمانی برای ما آزمایش فعالیت در دوره بحران بود.

وی با اشاره به اینکه همچنان شرایط جهان و منطقه بحرانی است، اظهار داشت: جنگ اوکراین و تحریم های سیاسی مقابل ایران همچنان شرایط ما را خاص و ملزم به فعالیت در این شرایط کرده است.

روحی با اشاره به پیام رهبری برای امسال اظهار داشت: پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان می تواند خیلی از نیازی های کشور را رفع کند.

ایشان سپس با اشاره به فاصله تعداد تخت های پزشکی در کشور با میانگین جهانی اظهار داشت: در صورتیکه تعداد تخت های پزشکی ایران میانگینی۱.۷ برای هر هزار نفر است که این شاخص جهانی آن ۳.۱ است و یعنی ایران نیاز دوبرابری دارد و باید با برنامه ریزی و خوداتکایی نیازهای کشور ها را مرتفع نماییم.

روحی با اشاره به اینکه ایران در منطقه در زمینه سلامت در وضعیت خوبی قرار دارد، اظهار داشت: البته موانع ما همچنان بسیار زیاد است و موانع دیگر کشورها یک دهم ایران در این حوزه می باشد.

وی کمبود نقدینگی در زمینه تجهیزات در زمینه سلامت را بزرگترین مشکل دانست و اظهار داشت: تعدادی از مواد اولیه بیش از یک سال در گمرک منتظر ترخیص می ماند که دردسر ساز شده است.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث تجهیزات پزشکی دندانپزشکی دارویی و آزمایشگاهی با حضور بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی و ۴۵ شرکت بین المللی سوم تا ششم خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران درحال برگزاری است.


منبع:

1401/03/03
22:46:41
5.0 / 5
197
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تجهیزات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما